Mezi ajťáky kryptoměnám konkurují jenom akcie

DomůByznys

Mezi ajťáky kryptoměnám konkurují jenom akcie

Více než dvě třetiny lidí pracujících v IT by brali výplatu v kryptoměně, ukázal průzkum společnosti Integra Czech Republic mezi lidmi z branže.

Dell představil koncept nízkoemisního notebooku Luna
NÚKIB vydal dvě cloud vyhlášky související se zákonem DEPO
Operátor O2 začal nabízet fixní 5G připojení na doma
Bezpečnostní experti varují před fake aplikacemi s bankovním malwarem

Více než dva ze tří lidí pracujících v oboru IT zajímá možnost dostávat část výplaty v kryptoměně. Je to také nejčastější forma investice, kterou „ajťáci“ chrání svoje finance před inflací.

Ukázal to online průzkum IT společnosti Integra Czech Republic mezi lidmi, kteří se živí programováním, kybernetickou bezpečností a implementací technologií.

Zájem o výplatu v kryptoměně vyjádřilo 69 % dotázaných, jen necelá třetina byla proti. V digitální formě by byli respondenti ochotní dostávat v průměru 31 % své odměny za práci.

Největší popularitě se těší Ethereum (33 %) následované Bitcoinem (20 %) a Cardanem (13 %).

Kryptoměny vedou i jako ochrana financí proti inflaci ‒ investuje do nich šedesát procent účastníků průzkumu. Druhým nejčastěji uváděným investičním nástrojem jsou akcie s 53% podílem následované fondy akciových indexů (ETF) s podílem 47 %. Třetina dotázaných investuje do nemovitostí, sedmadvacet procent ukládá hodnoty do drahých kovů a pětina lidí spoléhá na státní dluhopisy.

Třináct procent respondentů uvedlo, že se proti inflaci nechrání žádnou formou investic.

Integra Czech Republic poskytuje komplexní služby a řešení v oblasti informačních technologií. Její tým má osvědčené zkušenosti s implementací široké škály řešení: od outsourcingu IT specialistů a penetračního testování až po vývoj software na míru. Více informací na www.integra.cz.

Pro další informace, nebo pokud chcete dostávat podobné zprávy, prosím kontaktujte:

  • Jana Nečasová, marketing specialist, tel. (+420) 731 447 494 nebo mail necasova@integra.cz
  • Zdeněk Fekar, mediální zástupce, tel. (+420) 775 599 024 nebo mail zdenek@evox.space

 

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1