Aplikace GoodTrust od Cleevia řeší vaše online účty po smrti

DomůByznys

Aplikace GoodTrust od Cleevia řeší vaše online účty po smrti

Čeští vývojáři z Cleevia vytvořili aplikaci GoodTrust, která přijde vhod po smrti.

Apple dostal od EK kvůli streamování hudby pokutu 1,8 miliardy eur
Kiwi.com zavádí ve spolupráci s Sherpa° aplikaci na e-víza
VRgineers darovali Ukrajině letecký simulátor pro stíhače Su-25 a Su-27
Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

Pomůže zavřít nejrůznější on-line účty, zruší digitální předplatná jako Netflix nebo Spotify a postará se o vaše sociální sítě.

Aplikaci GoodTrust, která řeší váš posmrtný digitální odkaz, založil bývalý manažer Googlu Rikard Steiber a technologickým partnerem mu byla česká vývojářská společnost Cleevio, která stojí například za aplikacemi pro Zásilkovnu nebo rádio Evropa 2.

„Uměli byste vyjmenovat, na jakých všech digitálních platformách máte účet? Dokážete si představit, že byste je měli za krátkou dobu všechny uzavřít? Proč tento náročný úkol přenechávat našim blízkým?”, ptá se David Bezděka, CEO vývojářské společnosti Cleevio, která pro GoodTrust funguje jako technologický partner.

Aplikace GoodTrust funguje nejjednodušším možným způsobem. Během svého života uživatel sám označí všechny platformy, které chce po své smrti uzavřít či archivovat a rozhodne, co se s nimi má stát. Označí také blízkou osobu, která bude s aplikací GoodTrust po jeho smrti spolupracovat. Pozůstalého či pozůstalou posléze čeká jediný úkol – nahrát do aplikace úmrtní list. Aplikace GoodTrust se následně postará o všechny online účty včetně těch, o kterých by rodina snad ani vědět nemusela.

Ke správě účtů nevyžaduje GoodTrust uživatelské jméno ani heslo a k jednotlivým účtům nemá přístup. Uživatelé jednorázově poskytnou plnou moc a zbytek vyřeší právní oddělení společnosti.

Pokud zrovna neřádí pandemie, zemře na celém světě 150 000 osob každý den. E-mail, Facebook, Spotify. I kdyby to měly být jediné účty, které zemřelý či zemřelá vlastní, čeká pozůstalé spousta práce s jejich uzavíráním. Ve skutečnosti je však nejrůznějších loginů mnohem více a rapidně se tak zvyšuje i počet zesnulých uživatelů online a neaktivních účtů, které představují velké riziko i kvůli zvyšujícím se hackerským útokům a krádežím identity.

GoodTrust je unikátní tím, že se stará o digitální dědictví komplexně, řeší nejen právní a finanční záležitosti zesnulých, ale velký důraz klade také na emoční rozměr. Umožňuje tak natočit videa pro své blízké a po smrti jim je doručit, sepsat rozloučení, které chcete posmrtně umístit na své sociální sítě nebo zanechat instrukce, jak by mělo vypadat poslední rozloučení.

Rikard Steiber založil GoodTrust poté, co mu během pandemie zemřelo několik dobrých přátel a zažil, jak obtížné pro pozůstalé bylo digitální vlastnictví posmrtně spravovat. Byl svědkem vyčerpávajících pokusů pozůstalých o uzavření účtů na sociálních médiích, zabezpečení fotografií nebo jednání s fintech aplikacemi. Proto se rozhodl, že vytvoří aplikací, která vše snadno a citlivě vyřeší.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0