Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD

DomůByznys

Microsoft koupil společnost Nuance zabývající se telemedicínou za 19,7 miliard USD

Microsoft zakoupil společnost Nuance za 19,7 miliard dolarů.

Vyšetření sítnice umělou inteligencí už není sci-fi
Firma TeskaLabs úspěšně využívá potenciál ChatGPT-4 v boji za bezpečnější online prostor
Značky se zabydlují v Metaverzu: Nike, Adidas, Red Bull nebo Coca Cola
Češi investují s dalšími 4,5 mil. EUR do „kardioidů“ – tkáně spojené s hardware a AI

Softwarový gigant Microsoft akvizicí získal společnost Nuance za 19,7 miliard dolarů.

Microsoft kupuje svého dlouholetého partnera, společnost Nuance Communications, která stojí třeba za známým hlasovým asistentem Siri. Stejně jako nákupem chtěl Microsoft nedávným nákupem ZeniMax Media rozšířit svoji herní divizi, tak nákupem Nuance chce naplno vkročit na pole telemedicíny a vybudovat si silné postavení a konkurenceschopnost proti Google a Amazonu.

Transakce má mít celkovou hodnotu 19,7 miliard dolarů (přibližně 430 miliard korun). „V případě, že transakci schválí akcionáři Nuance a regulační úřady, měla by být akvizice dokončena koncem roku,“ uvedl Microsoft v tiskovém prohlášení.

Nuance, vyvíjející služby v oblasti zdravotnictví, programuje technologie pro rozpoznání řeči a AI aplikace umožňující hlasovou konverzaci s uživateli a automatickou analýzu dat. V minulosti se podílela mimo jiné na vývoji chytré hlasové asistentky Siri od Applu. V současnosti se ale profiluje spíš jako poskytovatel cloudových AI služeb ve zdravotnictví.

Software od Nuance podle Microsoftu už dnes využívá přes 55 % lékařů, 75 % radiologů a 77 % nemocnic v USA.

Nuance jim dodává SaaS aplikace pro nahrávání vyšetření pacientů, zpracovávání a organizaci lékařských záznamů nebo čtení a interpretaci radiologických skenů. Aplikace Nuance DAX například nahrává konverzaci lékaře s pacientem při vyšetření, poté ji uploaduje ke zpracování do cloudového úložiště a automaticky z řeči přepíše podstatné údaje do elektronické dokumentace pacienta (EHR).

 

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0