Microsoft nabízí reklamy, které blokují hlavně ve Windows 10 celou obrazovku

DomůSoftware

Microsoft nabízí reklamy, které blokují hlavně ve Windows 10 celou obrazovku

Microsoft svým uživatelům nabízí reklamy ve Windows, které uživatelům  z ničeho nic blokují celou obrazovku. Firma tento bug dosud nezafixovala.

Dell uvedl hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail pro zrychlení dat
Novým CEO softwarehousu eMan se stává Michal Košek
9 z 10 zadavatelů IT projektů se setká s překročením rozpočtu a nedodržením termínů
Tech Data v Česku nabízí partnerům software NVIDIA pro firmy

Microsoft svým uživatelům nabízí reklamy ve Windows, které uživatelům  z ničeho nic blokují celou obrazovku. Firma tento bug dosud nezafixovala.

Potíže se týkají zejména uživatelů systému Windows 10. V jejich systému se objevují reklamy, ve kterých jim Microsoft nabízí vlastní produkty. Dělá to tak, aby byly nepřehlédnutelné.

Microsoft se postaral o to, aby si uživatelé jeho reklam na vlastní produkty skutečně všimli. Inzerce totiž blokuje celou obrazovku a nejde ji jednoduše odkliknout.

Mnoho uživatelů Windows 10 v těchto dnes hlásí zobrazování nabídky zkušební verze služby Microsoft 365, která uživatelům brání k přístupu na pracovní plochu jejich Windows. Děje se tak proto, aby si vynutila zadání čísla platební karty.

Při startu počítače se na některých zařízeních se systémem Windows 10 zobrazuje nabídka zkušební verze služby Microsoft 365, a to v celoobrazovkovém režimu. Reklama, kterou někteří uživatelé označují jako „modrou obrazovku smrti“ blokuje celou plochu.

Tlačítka v dolní části obrazovky sice nabízejí volbu „Vyzkoušet zdarma“ nebo „Ne, děkuji“, ale obě údajně vedou na obrazovku s žádostí o zadání údajů platební karty.

Při práci ve Windows se náhle přes celou obrazovku zobrazí reklama a nejde jí jednoduše odkliknout. | Zdroj: Reddit/ u/whatsurissuebro

Na Redditu jeden z uživatelů uvádí, že musel vložit údaje své karty, aby se rychle dostal zpět ke své pracovní ploše. Poté musel službu znovu zrušit, aby mu předplatné služby Microsoft 365 nebylo účtováno.

Podobnou chybu zaznamenal i další uživatel. Kritizuje špatný design uživatelského rozhraní. Nabídka údajně inzerovala 50{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} slevu na Microsoft 365 Family. Když kliknul na tlačítko „Ne, děkuji“, byl také přesměrován na stránku pro zadání platebních údajů.

Microsoft prozatím chybu neopravil. Je možné, že do reklamy tvůrci umístili špatný odkaz. Také se nedá vyloučit záměr, aby uživatele k předplatnému jednoduše donutila.

Podobná inzerce se zobrazuje také na běžné instalační obrazovce Windows. Uživatelé ale mohou kliknou na tlačítko „Přeskočit“. To v uvedené reklamě na Microsoft 365 není možné.

Zdroj: ITPro, Reddit

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0