Microsoft v Česku zvýšil tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun.

DomůByznys

Microsoft v Česku zvýšil tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun.

Česká pobočka softwarové společnosti Microsoft v České republice navýšila tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky firmy.

Kyberzločinci využili k odcizení hesel malware použitý též na Ukrajině
Startup OnSinch pracoval na 20 tisíc eventů, expanduje do Estonska a USA
Radek Šilhánek bude zodpovědný za cloud implementace Adastry
10 nejčastěji detekovaných kybernetických hrozeb za rok 2020

Česká pobočka softwarové společnosti Microsoft v České republice navýšila tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky firmy.

Cloudové služby Microsoftu v České republice už představují více než polovinu obratu. Firma to uvádí v účetní závěrce za rok končící v červnu roku 2021. Rok předtím se cloud na obratu podílel zhruba čtvrtinou. Do čísel jsou započítány služby Azure, Office 365, Dynamics 365 a Microsoft 365.

Microsoft u nás zvýšil tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun. Zisk po zdanění činil 290 milionů. Nejde o kompletní čísla, které u nás Microsoft dělá, zbytek teče přes zahraničí.

“Hlavní příjmy společnosti plynou ze služeb v oblasti marketingu, podpory prodeje a technické podpory mateřské společnosti na území České republiky. Příjmy jsou nabývány ve formě provizí poskytnutých společnostmi Microsoft Ireland Operations Limited a Microsoft Ireland Research,” uvádí společnost.

Microsoft v Česku zvýšil počet zaměstnanců z 341 na 429. Mzdové náklady činily přes miliardu korun, u šestnácti vedoucích pracovníků to bylo 76,5 milionu.

“Mezi významné přispěvatele růstu patří oblast zpracování a ukládání dat. Tato oblast propojuje tradiční a cloudová řešení a nabízí řadu příležitostí, jak vytěžit informace a data. Patří sem především SQL Server, samoobslužná platforma Power BI a pokročilé analytické služby. Někteří zákazníci v této oblasti již využívají i pokročilé technologie založené na umělé inteligenci, jejíž důležitost bude i nadále růst,” informuje dále podnik.

Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0