Německá firma Elvaston Capital za stovky milionů ovládla českou společnost Abra Software

DomůByznys

Německá firma Elvaston Capital za stovky milionů ovládla českou společnost Abra Software

Německá firma Elvaston Capital za stovky milionů ovládla českou společnost Abra Software

Česko-slovenský startup Around se prodal za více než 6 miliard korun
Mews kupuje severoamerický systém pro správu hotelů Frontdesk Anywhere
Aricoma z holdingu KKCG získala firmu Sabris, českého partnera SAP
Cisco kupuje slovenský online nástroj Sli.do, začlení ho do Webexu

ABRA Software vstupuje do nové éry. Majitelé uzavřeli strategické partnerství s investiční společností Elvaston Capital.

Německá investiční společnost Elvaston Capital a ABRA Software, lídr v oboru informačních systémů pro firmy všech velikostí, oznamují uzavření strategického partnerství. Společně plánují vybudovat silnou IT skupinu zaměřenou na podnikové informační systémy v regionu střední a západní Evropy.

„Tento příběh začal před sedmi lety, kdy jsem věděl, že se ABRA musí změnit. Získal jsem pro spolupráci a přivedl do firmy Moniku Vondrákovou, profesionálku na strategické budování značky. Vytvořili jsme novou vizi a strategii, kam jdeme a čeho musíme dosáhnout. Společně s Martinem Jirmannem, CEO firmy, jsme šli do hloubky produktů a služeb, a především do práce s lidmi. Byla to neskutečná dřina i jízda. Ta se nám vyplatila,” komentuje zakladatel společnosti ABRA Software Jaroslav Řasa cestu.

„Začleněním společnosti ABRA Software do naší skupiny jsme získali velmi úspěšný a dynamický technologický dům se sídlem v Praze,” říká Dr. Oliver Thum, Managing Partner společnosti Elvaston. „Těšíme se na spolupráci, ABRA Software je naší první investicí v regionu a základnou našich aktivit v České republice s cílem působení na evropských trzích.”

ABRA Software a její produkty se stávají základnou pro působení na uvedených trzích. Společně s Elvaston Capital plánují expanzi i díky dalším akvizicím. Přitom nejde o hromadění obratu za každou cenu, ale hledání nejlepších firem se silnými lídry a týmy, kteří chtějí společně zhodnotit špičková softwarová řešení na našich a západních trzích.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0