Nokia urovnala patentové spory smírem se společností Lenovo

DomůByznys

Nokia urovnala patentové spory smírem se společností Lenovo

Finská Nokia urovnala víceletý patentový souboj s čínskou společností Lenovo Group.

Lenovo před CES 2023 představilo nejnovější notebooky ThinkPad X1
Lenovo: 81 % lidí preferuje k lepší produktivitě kombinaci umělé inteligence a lidské interakce
VR Classroom od Lenovo poskytuje studentům knihovnu VR modulů učebních osnov
Lenovo v uhlíkových kompenzací zlikvidovalo tolik plynů jako od 215 000 aut

Finská Nokia urovnala víceletý patentový souboj s čínskou společností Lenovo Group, největším světovým výrobcem počítačů, a vyřešila všechny probíhající spory na všech úrovních jurisdikcí. Společnosti to společně uvedly ve středu.

Zatímco podmínky vzájemné dohody zůstávají důvěrné, Lenovo provede čistou vyrovnávací platbu společnosti Nokia, uvedl finský výrobce telekomunikačních zařízení.

Mluvčí společnosti Nokia odmítl zveřejnit finanční podrobnosti. Společnost Nokia zahájila právní boj proti společnosti Lenovo v roce 2019 kvůli údajnému porušení práv k 20 patentům na technologii komprese videa a kromě šesti případů v Německu měla i případy ve Spojených státech, Brazílii a Indii.

Lenovo také zažalovalo společnost Nokia u soudu v Kalifornii. Mnichovský soud zde v září rozhodl, že Lenovo porušila jeden z patentů společnosti Nokia, a nařídil soudní zákaz a stažení výrobků od maloobchodníků. Soudní příkaz zůstal od listopadu u německého odvolacího soudu.

„Uzavřená celosvětová dohoda umožní budoucí spolupráci mezi našimi společnostmi ve prospěch zákazníků po celém světě,“ řekl John Mulgrew, vedoucí oddělení duševního vlastnictví společnosti Lenovo. Portfolio patentů společnosti Nokia se skládá z přibližně 20 000 patentových skupin, včetně více než 3 500 patentových skupin prohlášených za nezbytné pro technologický standard 5G.

Minulý měsíc zde Nokia uzavřela dohodu se společností Samsung o licencování patentů pokrývajících její inovace v oblasti video standardů. Její skandinávský rival, společnost Ericsson, zde také vede probíhající spory o patent se společností Samsung a KPN NV, největší nizozemskou telekomunikační společností.

 

Zdroj: Reuters Tech

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1