NÚKIB bude v kampani #KYBERštít učit veřejnost rozeznat kyber hrozby

DomůKyberbezpečnost

NÚKIB bude v kampani #KYBERštít učit veřejnost rozeznat kyber hrozby

NÚKIB bude v kampani #KYBERštít učit veřejnost rozeznat kyber hrozby.

Falešné verze her zůstávají hlavním rizikem pro české uživatele
Veřejně dostupné systémy pro správu FVE na internetu vybízejí k napadení
Kyber podvody v Česku lákají na falešné investice nebo potravinové doplňky
NUKIB vydal tutorial jak řídit kyberbezpečnostní rizika

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost bude šířit o osvětu o bezpečném pohybu v kybernetickém prostoru v kampani #KYBERštít.

Umíte poznat přílohu mailu, která vám zaviruje počítač? Pokud si nejste jistí odpovědí, tak právě pro vás je tu #KYBERštít.

#KYBERštít je název nové osvětové kampaně pro širokou veřejnost, kterou dnes spouští NÚKIB na svých sociálních sítích. Kampaní #KYBERštít bude NÚKIB informovat veřejnost o nejčastějších hrozbách v kyberprostoru a ukazovat jim, jak se těmto ohrožením efektivně bránit, a jak na ně účinně reagovat. Tato kampaň má za cíl posílit bezpečnost a odolnost ČR a jejích občanů v kyberprostoru.

V kampani budou představena témata jako jsou škodlivé e-maily, phishing, (ne)otevírání podezřelých příloh, nastavení bezpečných hesel, zabezpečení mobilních zařízení a sociálních sítích aj.

Více tipů a informací o kybernetické bezpečnosti naleznete v našich online kurzech: https://osveta.nukib.cz/course/view.php?id=67.

Doporučení pro bezpečný pohyb v kyberprostoru naleznete v naší brožuře:  https://www.nukib.cz/download/publikace/doporuceni/Doporuceni_bezpecny_pohyb_v_kyber_svete_brozura_cb.pdf (nukib.cz).

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0