NUKIB vydal tutorial jak řídit kyberbezpečnostní rizika

DomůKyberbezpečnost

NUKIB vydal tutorial jak řídit kyberbezpečnostní rizika

Hledáte informace, jak řídit kyberbezpečnostní rizika? NÚKIB k tomu vydal průvodce.

Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost
Nový ransomware Bitpaymer vydírá nemocnice a hrozí zveřejněním údajů
ESET: Nejvážnější hrozbou zůstal spyware, cílí na hesla
Pozvánka: Konference Kyberbezpečnost v síťových odvětvích – čtvrtek 16.1.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB) vydal nového průvodce k řízení kybernetických rizik v organizacích.

Podílí se na něm ministerstva vnitra, obchodu a průmyslu, zemědělství, školství, Státní pokladna Centrum sdílených služeb a Fakultní nemocnice Plzeň.

Průvodce může pomoci třeba těm, kdo netuší, zda může nasadit produkty od Huawei či jiných dle státu potenciálně nebezpečných dodavatelů. Dokumenty jsou k dispozici zde.

“Dokument obsahuje teoretické i praktické části a modelové příklady. V teoretické části jsou rozebírána jednotlivá ustanovení VKB, praktická část obecně popisuje, jak požadavky plynoucí z těchto ustanovení naplnit. Modelové příklady obsahují konkrétní ukázky obecných postupů, které jsou aplikovány v prostředí fiktivního Ministerstva pro certifikaci senzorů. Podpůrný materiál vychází z VKB, ale je doplněn o řadu zkušeností z praxe,” shrnuje NÚKIB.

“Nově zveřejněný podpůrný materiál představuje jeden z možných správných postupů řízení aktiv a rizik v souladu s VKB. Jedná se o doporučení a je nutné uvedené základní principy přizpůsobit prostředí konkrétní organizace.”

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1