O2 nabízí nový telefon Nothing Phone (1)

DomůTELCO

O2 nabízí nový telefon Nothing Phone (1)

Na trh s mobilními telefony vstupuje nová značka Nothing, která zaujme nejen zajímavým designem. Novinku Nothing Phone (1) začne O2 jako jediný operátor v České republice prodávat 21. července.

O2: Bezdrátový 5G Internet na doma bude dostupný s rychlostí až 100 Mb/s
Operátor O2 začal nabízet fixní 5G připojení na doma
O2 úspěšně otestovalo radiovou síť od Ericssonu. Na nové technologii už běží část Prahy
O2 přináší novou aplikaci pro televizory Samsung

Na trh s mobilními telefony vstupuje nová značka Nothing, která zaujme nejen zajímavým designem. Novinku Nothing Phone (1) začne O2 jako jediný operátor v České republice prodávat 21. července, ale předobjednávka běží už teď.

Zákazníci si telefon mohou pořídit i na splátky bez navýšení. Nejnovější zařízení zaujme průhlednými zády, světelnými designovými pásky i kvalitní přední kamerou.

V úterý 12. července světu představil smartphone s jedinečným designem a již 21. července si jej mohou zájemci koupit u společnosti O2, která exkluzivně jako jediný operátor na českém trhu tuto novinku nabídne. I na splátky bez navýšení.

Nothing Phone (1) rozčeří ustálený trh plný tradičních a známých značek zařízení. Telefon může svým futuristickým vzhledem oslovit především mladší uživatele, kteří jsou otevřenější novinkám,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení, a dodává: „Jsme zvědaví, jak smartphone obstojí v konkurenci ostatních zařízení střední třídy. Jedno je ale jasné, značka Nothing přichází ve velkém stylu.“

Neotřelé jméno doprovází jedinečný vzhled i kvalitní vnitřek

Z designového hlediska je smartphone skutečně unikátní. Na první pohled zaujmou především částečně průhledná záda, která odhalují některé vnitřní součástky. Industriální vzhled umocňuje plastové tělo telefonu s hliníkovým rámečkem a zadní LED diody, které ale nejsou jen na okrasu. „Diody slouží jako ukazatel stavu nabíjení baterie a mohou upozornit i na příchozí hovory a zprávy. Uživatel ocení světelné pásky i při fotografování pro přisvětlení scény,“ popisuje Dostál.

Minimalistický vzhled podtrhují i dva zadní fotoaparáty, přičemž jeden z nich je ultraširoký, oba s rozlišením 50Mpx. Pro tvorbu kvalitních fotek nechybí ani optická stabilizace, u videí je pak samozřejmostí až 4K rozlišení. „Nadstandardní přední kamera s rozlišením 16MPx vykouzlí perfektní selfies, což opět ukazuje zaměření značky na mladší uživatele, kteří kvalitní fotky zkrátka ocení,“ myslí si Dostál.

.

Výkonný procesor s podporou 5G sítě, čip Qualcomm Snapdragon 778G+, je srdcem Nothing Phone (1). Smartphone drží krok i strendem bezdrátového nabíjení a odemykání za pomoci čtečky otisku prstu. Ta je schovaná pod 6,55palcovým displejem s více než miliardou barev. Telefon běží na operačním systému Android 12 s Nothing OS a slibuje pravidelné aktualizace, které zaručí postupné zdokonalování chodu zařízení.

Atraktivní není pouze vzhled telefonu, ale i cenovka. Zákazníci si mohou na e-shopu operátora O2 vybrat ze tří velikostí paměti ( 8+128 GB, 8+256 GB a 12+256 GB), kdy cena začíná na 11 989 Kč. Už nyní si mohou zájemci smartphone předobjednat, Nothing Phone (1) je dostupný v bílé a černé barvě.

A to není vše. Společnost Nothing nabízí i ikonicky průhledná a lehká bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1), která váží jen 4,7 gramů. Vysoký standard zaručuje i funkce potlačení hluku s možností spuštění transparentního módu. Kvalitní spojení prostřednictvím Bluetooth 5.2 zákazník ocení například při telefonování, které zdokonalují i tři mikrofony. Našlapaná sluchátka si již nyní mohou zákazníci koupit na e-shopu.

Udržitelnost hraje pro Nothing klíčovou roli

Společnost Nothing založil v roce 2020 podnikatel Carl Pei, který tak navázal na úspěšnou dráhu své mobilní prvotiny OnePlus. Vedle netradičního názvu a vzhledu produktů je značka jedinečná také v tom, že se snaží minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

Udržitelnost je pro O2 velmi důležitá a jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout cestu, jak snížit svůj dopad na životní prostředí, a přesto mít hi-tech telefon. Toto zařízení je totiž z 50 % vyrobeno z odbouratelného bioplastu a hliníkový rámeček je plně recyklovatelný, což ukazuje cestu, kterou se v budoucnu bude vydávat stále více dodavatelů a my se těšíme, že podobných zařízení bude i v naší nabídce přibývat,“ doplňuje ESG manažer společnosti O2 Milan Ruttner.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0