Tržby antivirového ESETu přesáhly 560 milionů eur

DomůByznys

Tržby antivirového ESETu přesáhly 560 milionů eur

Tržby společnosti ESET přesáhly 560 milionů eur, nejvýznamnějším regionem zůstává EMEA.

Spyware hrozí v ČR: Podvodné e-maily mohou vést k odcizení hesel
Domácí uživatelé se vracejí k notebookům, 50 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} zálohuje v cloudu
Android: Aplikace z neoficiálních zdrojů stahují bankovní malware
ESET: Nejvážnější hrozbou zůstal spyware, cílí na hesla

Tržby kyberbezpečnostní společnosti Eset meziročně vzrostly o více než 5 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}, tedy o přibližně 30 milionů eur (735 milionů korun) na celkových 564 milionů eur (13,8 miliardy korun). Zisk společnosti po zdanění činil 84 milionů eur (2 miliardy korun).

„Dosažené hospodářské výsledky nás samozřejmě těší. Důležité ale pro nás je, že se nám v loňském roce podařilo dosáhnout našich cílů a inovovat naše produktové portfolio. Pokračovali jsme také v náboru zaměstnanců po celém světě a na konci roku se počet zaměstnanců společnosti blížil dvěma tisícům. To vše v prostředí, kde byla stále tématem číslo jedna pandemie,“ komentuje výsledky Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Růst společnosti ESET se také promítá do jejích plánů pro technologickou divizi ESET Research v České republice. Na začátku května společnost oznámila investice ve výši 8,3 milionů eur (přibližně 204 milionů korun), které budou směřovat zejména do náboru nových zaměstnanců, jejichž počet se má v Česku v letošním a příštím roce zdvojnásobit, a rozšíření jejich zázemí.

Nejvýznamnějším regionem zůstává EMEA

Nejvyšší meziroční nárůst tržeb zaznamenaly Jižní Amerika, region DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko) a Austrálie, a to shodně o 10 procent. Nejvýznamnějším regionem zůstává nadále region EMEA, který vygeneroval více než 312 milionů eur (7,6 miliardy korun), což představuje přibližně 55 procent tržeb. Tržby české pobočky společnosti ESET dosáhly za loňský rok hodnoty 461,5 milionů korun. Český trh je v rámci regionu EMEA dlouhodobě jeden z nejvýkonnějších. Česká pobočka, která v roce 2021 oslavila 20 let působnosti v Česku, těží především z vysoké věrnosti uživatelů ve všech segmentech dané kvalitou produktů i lokální technickou podporou.

„Rok 2021 byl ve srovnání s předchozím rokem z hlediska hospodářské situace stabilnější. Přestože se ani letos mnoha zemím nevyhnula více či méně přísná protipandemická opatření, podniky na ně byly lépe připraveny a trhy reagovaly klidněji než na začátku pandemie. Z tohoto důvodu se nám podařilo vyhnout se loňským mezičtvrtletním výkyvům tržeb, ke kterým docházelo na některých trzích,“ dodává Richard Marko.

„Naším dlouhodobým cílem je stát se jedním ze tří největších světových dodavatelů bezpečnostních řešení. Věříme, že cesta k tomuto cíli vede přes inovace, vědu a výzkum. Proto se naše aktivity zaměřují na podporu špičkové vědy a chceme, aby naše budoucí sídlo tyto atributy ztělesňovalo,“ uzavírá Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

Unikátní postavení výzkumných poboček v České republice

Podpora výzkumu malware a vývoje bezpečnostních řešení hraje důležitou roli také v plánech společnosti ESET pro Českou republiku, kde se nachází hned tři z celkových třinácti výzkumných poboček ESET Research. Aktuální plán počítá se zdvojnásobením počtu zaměstnanců i rozšířením stávajících výzkumných divizí v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou.

„Česko a Slovensko bereme historicky jako naše domácí trhy. A to platí nejen v případě obchodu, ale i v oblasti výzkumu a vývoje. Naší globální ambicí je i nadále zvyšovat podíl pracovníků v technologické části společnosti. Česká republika je přitom trh, kde vidíme mimořádně vysoký potenciál, který hodláme využít, a značnou část nových pozic otevřít právě zde,“ říká Juraj Malcho, Chief Technology Officer společnosti ESET.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0