Omnetic získal na digitalizaci automotive ve střední Evropě 2,5 miliardy korun

DomůByznys

Omnetic získal na digitalizaci automotive ve střední Evropě 2,5 miliardy korun

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Digitalizace trendem: On-line už 2/3 daňových přiznání, platby mobilem i ovládání topení
Dell: 80 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podniků urychlilo některé programy digitální transformace
Nectain díky AI: Zvládli bychom digitalizovat i stavební úřady v ČR
Digitalizace hřbitovů ulehčuje práci úředníkům i pozůstalým

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun).

V čele historicky prvního investičního kola pro Omnetic stanul panevropský soukromý kapitálový fond Kartesia a středoevropský dluhový fond CVI. Omnetic, který je součástí skupiny EAG, založili před pěti lety v Česku Jakub Šulta, Pavel Svoreň a Petr Kratochvíl. Zakladatelé platformy potvrdili, že úspěšné investiční kolo podpoří již probíhající rozvoj a expanzi skupiny v západní a střední Evropě.

Evropská expanze platformy Omnetic dostává nový impuls. Poskytovatel digitálních služeb v automotive v minulých letech upevňoval své tržní postavení v regionu CEE, aby se nedávno začal dívat také na západoevropské trhy. Silná důvěra investorů v nastavenou strategii „Buy & Build“ má v následujícím období pomoci uzavřít další akviziční cíle v Německu, Polsku, Francii a Beneluxu. Omnetic následně tyto akvizice využije nejen k expanzi na trhu, ale zejména k rozšíření funkcionality vlastních produktů.

„Před pěti lety jsme s kolegy viděli obrovský prostor v konsolidaci a inovaci systémů v automotive sektoru. Když se řekne automotive v Evropě, lidé si obvykle jako první představí velké automobilky. Ve skutečnosti jde ale o obrovské odvětví zahrnující celý životní cyklus vozu – od prvního prodejce a financování, přes pojištění, servis až po přechod na jiného majitele v autobazaru. Jsou to desetitisíce malých i velkých firem s obrovským potenciálem přechodu na špičkové plně digitální služby,“ vysvětluje Jakub Šulta, CEO Omnetic, a dodává: „Investujeme nejen do rozvoje či akvizic, ale vnímáme i důležitost zapojení klíčových lidí z managementu, kteří dnes drží téměř 10% podíl ve společnosti.“

„Fond Kartesia provedl toto financování ve spolupráci s lokálním partnerem CVI. To potvrzuje sílu zájmu investorů o platformu Omnetic. Pro další rozšíření prostřednictvím akvizic můžeme postupně využít až 100 milionů eur podle potřeby. Očekáváme, že tuto částku investujeme v následujících letech,“ popisuje Pavel Svoreň, CEO skupiny Portiva, která se podílela na založení skupiny EAG a Omnetic je po Carvago jejím druhým úspěšným projektem v segmentu automotive.

Omnetic si šel na trh pro peníze na expanzi cíleně. V Německu, Francii, Polsku a Beneluxu má vytipované společnosti, jež mu pomohou rozšířit jeho služby do dalších zemí, případně posílit stávající pozici. „V tomto investičním kole, které organizovala společnost Wood & Company jako lead advisor, se z bezmála dvou desítek uchazečů dostali do finále tendru čtyři zahraniční zájemci. Fondy Kartesia, respektive CVI, nabídly nejflexibilnější kapitálové řešení a navíc působí na trzích, kde se nachází i naše budoucí akviziční cíle,“ říká investiční ředitel Omnetic Petr Kratochvíl s tím, že část peněz společnost nasměruje také do rozvoje stávajících produktů.

„Celý segment automotive nyní prochází kompletní digitalizací a to na profesionály v tomto oboru klade velké nároky na implementaci nástrojů, jako je Omnetic. Díky robustnímu systému a kontinuálnímu rozvoji platformy se na Omnetic spoléhá jako na zásadní řešení na trhu. Těšíme se na spolupráci s celým týmem Omnetic, Portiva a CVI na dalším rozvoji platformy po celé Evropě,“ říká Giuseppe Mirante, Senior Advisor fondu Kartesia a doplňuje ho Radoslav Tausinger, Partner fondu CVI: „Jsme odhodláni podporovat růst úspěšných podniků v našem regionu a pomáhat jim při vstupu na další trhy. Jsme nadšeni, že můžeme podporovat EAG na jejich cestě mezi evropskou špičku v oboru.“

„DMS od Omnetic se stal součástí DNA naší společnosti. Pro naši společnost představuje významný prvek, který přispěl k zásadnímu zlepšení našeho interního procesu, zefektivnil naši práci. Dalším významným faktorem, který je třeba ocenit, jsou transakční a cenová data z trhu. Mobilní aplikace přinesla větší komfort našim zaměstnancům, kteří se často pohybují v terénu, a zrychlila tok informací mezi jednotlivými odděleními. I díky tomu poskytujeme našim zákazníkům rychlejší servis a našim odběratelům jsme spolehlivým partnerem,“ říká Roman Šolc, Managing Director Emil Frey ČR, největší dealerské sítě v Evropě.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0