Digitalizace a kryptoměny budou určovat směr pojišťovnictví v roce 2021

DomůByznys

Digitalizace a kryptoměny budou určovat směr pojišťovnictví v roce 2021

Accenture uvádí 10 trendů, které budou určovat směr pojišťovnictví v roce 2021. Mezi nimi i technologické trendy.

Kyberzločin jako nový byznys: 800 kyberútoků na jednu českou firmu za týden
Podvodníci mají nový trik. Straší, že jste byli napadeni hackerem
Únik firemních dat nedostatečným zabezpečením vzdáleného přístupu k webovým serverům
Michal Merta: Ransomware nepadá na úrodnou půdu, hackeři nyní používají vydírací techniky

Společnost Accenture určila 10 trendů, které budou určovat směr pojišťovnictví v roce 2021. Mezi nimi nepřekvapí digitální transformace, vliv kryptoměn a třeba i nový pojem Phygital.

Jaké události ovlivní svět v příštích měsících? Nejistá geopolitická situace, ekonomická překvapení, technologické průlomy, další pandemie? Nevíme. Můžeme však identifikovat klíčové trendy, které budou mít zásadní dopad na segment pojišťovnictví.

Phygital: propojení fyzické a digitální zkušenosti se stává standardem

Digitální služby a distribuční kanály budou primárním kontaktem se zákazníkem. Fyzický kontakt budou zákazníci vyhledávat, když budou potřebovat radu ohledně komplexních rozhodnutí a nabídek. Spotřebitelé se během pandemie přesunuli k využívání digitálních služeb a jen málokdo se zcela vrátí ke svým předchozím zvykům. Digitální služby, které jsou bezproblémově kombinovány s tzv. „phygital“ zážitky spojujícími fyzickou a digitální zkušenost zejména na mobilních platformách, budou klíčovým rozdílem a konkurenční výhodou při nákupu pojištění. Kdo bude zavádět lákavé digitální nabídky pomalu, přijde o zákazníky.

Pokračování digitální transformace

Aby pojišťovny vytvořily nové podmínky pro svůj další růst, bude i letos výrazným způsobem akcelerovat proces digitalizace klíčových provozních a obchodních procesů a jejich přechod do online režimu. Bude pokračovat modernizace IT sektoru pojišťoven a zavádění nových technologií jako jsou umělá inteligence nebo pokročilá analytika.

Poroste popularita kryptoměn

Vzhledem k tomu, že nízké úrokové sazby nadále tlumí návratnost investic pojišťoven, budou se tyto finanční instituce více zabývat možností přidání nových kategorií do svých portfolií. A do kryptoměn, zejména bitcoinů, investuje rostoucí počet společností poskytujících finanční služby. Například společnost MassMutual nedávno investovala 100 milionů amerických dolarů do bitcoinu. Očekávejte, že mnoho dalších firem bude přidávat kryptoměny do svých investičních portfolií.

Zdroj: Accenture

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1