Operátoři odpustí platby postiženým tornádem, dodají telefony a SIM

DomůTELCO

Operátoři odpustí platby postiženým tornádem, dodají telefony a SIM

Operátoři odpustí platby postiženým tornádem, dodají telefony a SIM. Přivezli i vysílací stanice.

Operátoři mají nové tarify pro mladé, neomezený začíná na 487 Kč měsíčně
O2 zdraží svou 100GB SIM kartu. Konkurenční T-Mobile naopak zlevnil
ČTÚ spustil provoz srovnávače tarifů operátorů
Češi si přáli k Novému roku více přes sociální sítě, méně si volali

Situace na jižní Moravě velmi zasáhla společnost, s pomocí se přidávají i firmy. Mobilní operátoři též pomohou lidem postiženým tornádem na Moravě.

T-Mobile okamžitě reagoval tím, že přes neziskovou organizaci ADRA daroval 5 000 000 Kč tam, kde to bude nejvíc třeba. Operátor dále všem klientům z okresů Hodonín a Břeclav poskytne volání i SMS na 30 dní, v případě potřeby i déle, zdarma. Všem, i těm s dobíjecími kartami. Neomezená data potom aktivuje v oblastech automaticky. T-Mobile vyhlásil i interní sbírku mezi zaměstnanci pro pomoc Moravě.

Vodafone lidem a firmám v nejvíce zasažených oblastech na Hodonínsku a Břeclavsku po dobu dvou měsíců nebude účtovat služby, ať už se jedná o mobilní tarif, internet nebo televizi. Obyvatelům postižených obcí, kteří přišli o telefon, také firma nabídla přes místní samosprávy nový telefon s předplacenou SIM kartou nabitou neomezeným voláním, SMS a balíčkem dat na 6 měsíců. Zapojí se i zaměstnanci Vodafonu, kteří v rámci firemního dobrovolnického programu vyrazí přímo na Moravu a pomohou s odstraněním škod. Už dnes míří do krizového štábu powerbanky i telefony s nouzovým kreditem.

Silný vítr vyřadil z provozu zhruba stovku vysílačů po celé zemi, velkou část přitom právě na území Moravy. Aby se lidé mohli dovolat svým blízkým, přivezl Vodafone do nejpostiženějších obcí mobilní vysílací stanice. Ty nahradí zničené vysílače a zajistí i dostatečnou kapacitu sítě, aby nebyla přetížená. Nezničené vysílače, které by byly kvůli výpadku elektřiny mimo provoz a které jsou nutné pro pokrytí zmíněných nejpostiženějších oblastí, Vodafone připojil na dieselové agregáty.

Pomoc jednotlivcům i firmám

Vodafone všem svým zákazníkům, firemním i nefiremním, kteří žijí v zasažených oblastech, nebude účtovat platby za poskytnuté služby. Ať už zákazník využívá mobilní tarif, televizi nebo pevný internet, může si být jistý, že během následujících dvou zúčtovacích období si nebude s placením faktur muset lámat hlavu. Držitelé předplacených karet dostanou k dispozici jednorázový kredit.

Aby mohli zůstat ve spojení i ti, kteří při tornádu přišli o svůj mobilní telefon, bude Vodafone distribuovat nové telefony s předplacenou SIM kartou nabitou neomezeným voláním, SMS a balíčkem dat na 6 měsíců zdarma. Pomoc byla nabídnuta jak samotným obcím, tak i skrze speciální koordinační linku Jihomoravského kraje, a v současné době jsou potřeby přímo na místě vyhodnocovány.

„Už dnes povezeme krizovému štábu více než 100 powerbank, deky a karimatky i 100 telefonů s nouzovým kreditem 200 korun jako akutní pomoc,“ říká Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu. A dodává: „Pokud bychom měli pomoc nějak vyčíslit, bude to jen v případě našich firemních zákazníků kolem 1,5 milionu korun za dva měsíce.“

Pomůže i společnost O2, která dle svého vyjádřen na facebookových stránkách odpustí postiženým klietům O2 z dané oblasti poplatky: „Všem našim zákazníkům, kteří v postižených oblastech trvale žijí, nebudeme do konce léta účtovat žádné poplatky za služby, které u nás využívají. Na Hodonínsko posíláme také naše techniky, aby co nejdříve zajistili zprovoznění a funkčnost služeb. Finanční pomoc regionu nabídneme také prostřednictvím Nadace O2 a jejího Fondu pomoci.“

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0