Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

DomůByznys

Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

Tržby skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, překročily poprvé v historii 1 miliardu korun za čtvrtletí. Počet přepravených zásilek vzrostl o 158 %

Novým CEO softwarehousu eMan se stává Michal Košek
Dell posiluje výkon a automatizaci úložného systému PowerStore
Novým CEO Inventi je Petr Háka
Eset investuje 200 milionů do vývoje

Skupina Packeta, provozující logistickou Zásilkovnu, poprvé za čtvrtletí utržila přes miliardu, počet přepravených zásilek stoupl o 158 %.

Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala za první kvartál roku 2021 obrat ve výši 1,09 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 163 %.

Překonání hranice tržeb jedné miliardy korun za čtvrtletí se podařilo poprvé v historii Packety. Počet přepravených zásilek dosáhl 16,9 miliónů, což je meziročně 158% nárůst. Zvyšoval se počet výdejních míst skupiny, za první tři měsíce 2021 vzrostl jejich počet o téměř 1 000 na více než 6 800 (v ČR 4 650). Za rok 2020 vygenerovala Packeta tržby ve výši 2,5 miliardy Kč.

„K rekordním výsledkům Packety výrazně přispěly všechny trhy, na kterých skupina působí. Rostli jsme v Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a samozřejmě i na Slovensku. Na růstu se výrazně podílel také segment zasílání zásilek mezi fyzickými osobami a spuštění Z-BOXů. V současné době připravujeme pro naše zákazníky několik dalších nových projektů v rámci systému doručení, ale i v rámci virtuálních služeb v e-commerce. Pracujeme také na zajímavé zahraniční akvizici. Vše bychom chtěli představit do konce června.“
Simona Kijonková

Na konci září loňského spustila Packeta v České republice Z-BOXy, ekologická bezdotyková soběstačná výdejní místa, která jsou napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci. Ke konci května bude v ČR a na Slovensku instalováno již přes 500 Z-BOXů. „V současné době máme podepsaných několik stovek smluv na další instalace Z-BOXů. Podařilo se nám dohodnout s již s více než 50 % malých a středně velkých obcí do tisíce obyvatel, míříme ale také do areálů rezidenčních projektů, obchodních center, do výrobních závodů, nemocnic, sítí čerpacích stanic nebo škol,“ doplňuje Simona Kijonková. Celkový počet umístěných Z-BOXů na konci roku 2021 by se měl pohybovat v řádu tisíců kusů. Nepůjde ale jen o ČR nebo Slovensko, ale i další země střední Evropy.

Dařilo se také službě Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami: počet stažení mobilní appky Zásilkovna přesáhl 1,5 milionu, aplikace se umístila na 3. místě nejstahovanějších aplikací v Google Play, dařilo se jí také v AppStore, kde si drží první místo v kategorii Nejlepší bezplatná aplikace.

Zdroj: Packeta

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0