Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

DomůByznys

Packeta, provozovatel Zásilkovny, má za čtvrt roku tržby přes miliardu

Tržby skupiny Packeta, majitele Zásilkovny, překročily poprvé v historii 1 miliardu korun za čtvrtletí. Počet přepravených zásilek vzrostl o 158 %

IDC: Celosvětový trh služeb veřejného cloudu v roce 2019 vzrostl o čtvrtinu
Průzkum: Češi neznají hodnotu dat sdílených TECH firmám
Securitas uvádí samoobslužnou elektronickou recepci eRecepce
COVID v byznysu: 80 % zaměstnanců Vodafonu chce pracovat z domova i po krizi, firma jim vyjde vstříc

Skupina Packeta, provozující logistickou Zásilkovnu, poprvé za čtvrtletí utržila přes miliardu, počet přepravených zásilek stoupl o 158 %.

Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst, logistiky a doručení do zahraničí, zaznamenala za první kvartál roku 2021 obrat ve výši 1,09 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o nárůst o 163 %.

Překonání hranice tržeb jedné miliardy korun za čtvrtletí se podařilo poprvé v historii Packety. Počet přepravených zásilek dosáhl 16,9 miliónů, což je meziročně 158% nárůst. Zvyšoval se počet výdejních míst skupiny, za první tři měsíce 2021 vzrostl jejich počet o téměř 1 000 na více než 6 800 (v ČR 4 650). Za rok 2020 vygenerovala Packeta tržby ve výši 2,5 miliardy Kč.

„K rekordním výsledkům Packety výrazně přispěly všechny trhy, na kterých skupina působí. Rostli jsme v Německu, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a samozřejmě i na Slovensku. Na růstu se výrazně podílel také segment zasílání zásilek mezi fyzickými osobami a spuštění Z-BOXů. V současné době připravujeme pro naše zákazníky několik dalších nových projektů v rámci systému doručení, ale i v rámci virtuálních služeb v e-commerce. Pracujeme také na zajímavé zahraniční akvizici. Vše bychom chtěli představit do konce června.“
Simona Kijonková

Na konci září loňského spustila Packeta v České republice Z-BOXy, ekologická bezdotyková soběstačná výdejní místa, která jsou napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci. Ke konci května bude v ČR a na Slovensku instalováno již přes 500 Z-BOXů. „V současné době máme podepsaných několik stovek smluv na další instalace Z-BOXů. Podařilo se nám dohodnout s již s více než 50 % malých a středně velkých obcí do tisíce obyvatel, míříme ale také do areálů rezidenčních projektů, obchodních center, do výrobních závodů, nemocnic, sítí čerpacích stanic nebo škol,“ doplňuje Simona Kijonková. Celkový počet umístěných Z-BOXů na konci roku 2021 by se měl pohybovat v řádu tisíců kusů. Nepůjde ale jen o ČR nebo Slovensko, ale i další země střední Evropy.

Dařilo se také službě Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami: počet stažení mobilní appky Zásilkovna přesáhl 1,5 milionu, aplikace se umístila na 3. místě nejstahovanějších aplikací v Google Play, dařilo se jí také v AppStore, kde si drží první místo v kategorii Nejlepší bezplatná aplikace.

Zdroj: Packeta

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0