Podvodníci nabízí neexistující kryptoměnu od Amazonu

DomůKyberbezpečnost

Podvodníci nabízí neexistující kryptoměnu od Amazonu

Analytici z virových laboratoří Avast Threat Labs objevili na internetu nový podvod, který zneužívá značku Amazon a snaží se nalákat oběti na nákup kryptoměny s názvem „Amazon Tokens".

Amazon umístí v Česku výpočetní, úložné a databázové služby
Amazon: Je mýtem, že roboti kradou práci
Amazon zruší kolem 18.000 pracovních míst, propouštět bude i v Evropě
Amazon nepřevezme výrobce vysavačů iRobot, ten se chystá propouštět

Analytici z virových laboratoří Avast Threat Labs objevili na internetu nový podvod, který zneužívá značku Amazon a snaží se nalákat oběti na nákup kryptoměny s názvem „Amazon Tokens“.

Ta ale neexistuje. Pouze se proslýchá, že ji společnost Amazon plánuje v budoucnu uvést na trh. Média letos v červenci na toto téma spekulovala na základě nabídky pracovního místa ve společnosti Amazon.

Odhalený podvod je i díky velice pečlivě vytvořeným a profesionálně vypadajícím stránkám velmi účinný a vynesl svým autorům již přes 100 000 USD. V uplynulém týdnu Avast před tímto podvodem ochránil více než 300 svých uživatelů.

Podvod se objevil i v Česku a na Slovensku. O tom, jak probíhá, jak stránky nákupu kryptoměny vypadají a jak nenaletět, najdete na blogu Avast: https://blog.avast.com/beware-of-a-new-amazon-token-crypto-scam

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0