Podvodníci nabízí neexistující kryptoměnu od Amazonu

DomůKyberbezpečnost

Podvodníci nabízí neexistující kryptoměnu od Amazonu

Analytici z virových laboratoří Avast Threat Labs objevili na internetu nový podvod, který zneužívá značku Amazon a snaží se nalákat oběti na nákup kryptoměny s názvem „Amazon Tokens".

Kryptoměnový trh se rekordně propadl. Na vině je uhlíková stopa i nezkušení investoři
PayPal v USA spouští platby kryptoměnami
Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost
Obchod s kryptoměnami roste. Na vzestupu je decentralizované financování DeFi

Analytici z virových laboratoří Avast Threat Labs objevili na internetu nový podvod, který zneužívá značku Amazon a snaží se nalákat oběti na nákup kryptoměny s názvem „Amazon Tokens“.

Ta ale neexistuje. Pouze se proslýchá, že ji společnost Amazon plánuje v budoucnu uvést na trh. Média letos v červenci na toto téma spekulovala na základě nabídky pracovního místa ve společnosti Amazon.

Odhalený podvod je i díky velice pečlivě vytvořeným a profesionálně vypadajícím stránkám velmi účinný a vynesl svým autorům již přes 100 000 USD. V uplynulém týdnu Avast před tímto podvodem ochránil více než 300 svých uživatelů.

Podvod se objevil i v Česku a na Slovensku. O tom, jak probíhá, jak stránky nákupu kryptoměny vypadají a jak nenaletět, najdete na blogu Avast: https://blog.avast.com/beware-of-a-new-amazon-token-crypto-scam

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0