Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace

DomůKomentáře

Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace

Potřeba digitalizace zaznívá několik let, ale až epidemie ji ve firmách plně nastartovala.

Xerox má nového generálního ředitele Stevena Bandrowczaka
Xerox a NPS chtějí díky 3D tisku zlepšit zásobování armády
Firmy v Česku během koronakrize investují do 3D tisku
Prevence úniku dat v nemocnicích v období COVIDu

Potřeba digitalizace zaznívá několik let, ale až epidemie ji ve firmách plně nastartovala. Jednou z oblastí, která se týká každé organizace nehledě na obor podnikání, jsou tiskové služby, správa firemních dokumentů a jejich archivace.

Automatizovaná skenovací workflow

V první fázi je nutné ukočírovat bobtnající administrativní aparát, dříve na všechno býval třeba papír. Řešením je automatizace procesu a předdefinování parametrů digitalizace dokumentů. Dosáhnout toho lze využitím nástrojů, díky kterým mohou správci snadno vytvářet automatizovaná workflow pro přesnou digitalizaci, zpracování a doručování dokumentů do předem definovaných míst určení.

Organizace tak eliminují procesy založené na papírových dokumentech a zvýší produktivitu. Příkladem řešení pro automatizovaná skenovací workflow je YSoft SAFEQ Workflow Suite. Využitím automatizovaných workflow pokryjete potřeby správy, kopírování, 3D tisku a digitalizace dokumentů.

Cloud jako „New normal“

Firmy mají řadu možností, jak přesunout tiskové služby do cloudu. Služby v oblasti správy tisku na bázi cloudu přinášejí jistotu bezproblémové infrastruktury a možnosti volitelného výběru požadovaných nástrojů. Novým normálem pro moderní firmy se tak stane řízení a správa tisku a prostřednictvím hostované infrastruktury na bázi cloudu. Cloudové služby tak přinesou očekávané snížení nákladů na IT zdroje při zachování dostatečně robustních tiskových nástrojů.

Ať už jde o kancelářské nástroje, účetní systémy, nebo ERP a CMS – trend je patrný, zákazníci se stěhují do cloudu a očekávají byznys na bázi cloudu. Studie Quocirca Print 2025 říká, že zákazníci v budoucnu očekávají nákup tiskových systémů od dodavatelů, kteří poskytují komplexní IT řešení na bázi cloudu a tisk je jednou ze součástí.

Robotizace na home office

Dalším trendem dnešních dnů je práce z domova. Řešením práce na dálku pro vývojáře tiskových řešení je řízení testovacích procesů roboty na dálku. Vzdálené ovládání multifunkčních tiskáren přes dotykovou obrazovku je jedním z příkladů robotické automatizace (RQA) ve Y Softu.

Martin de Martini, spoluzakladatel a CIO Y Soft.


Text byl původně zpracován pro magazín MM Průmyslové Spektrum

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0