Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace

DomůKomentáře

Rok 2020 akceleroval potřebu digitalizace

Potřeba digitalizace zaznívá několik let, ale až epidemie ji ve firmách plně nastartovala.

Y Soft začíná překládat své online 3D výukové lekce pro české školy
Konica Minolta uvádí v Česku a Slovensku nástroj pro správu elektronických dokumentů od M-Files
Y Soft představil integrovaný terminál s novými funkcemi RICOH
Prevence úniku dat v nemocnicích v období COVIDu

Potřeba digitalizace zaznívá několik let, ale až epidemie ji ve firmách plně nastartovala. Jednou z oblastí, která se týká každé organizace nehledě na obor podnikání, jsou tiskové služby, správa firemních dokumentů a jejich archivace.

Automatizovaná skenovací workflow

V první fázi je nutné ukočírovat bobtnající administrativní aparát, dříve na všechno býval třeba papír. Řešením je automatizace procesu a předdefinování parametrů digitalizace dokumentů. Dosáhnout toho lze využitím nástrojů, díky kterým mohou správci snadno vytvářet automatizovaná workflow pro přesnou digitalizaci, zpracování a doručování dokumentů do předem definovaných míst určení.

Organizace tak eliminují procesy založené na papírových dokumentech a zvýší produktivitu. Příkladem řešení pro automatizovaná skenovací workflow je YSoft SAFEQ Workflow Suite. Využitím automatizovaných workflow pokryjete potřeby správy, kopírování, 3D tisku a digitalizace dokumentů.

Cloud jako „New normal“

Firmy mají řadu možností, jak přesunout tiskové služby do cloudu. Služby v oblasti správy tisku na bázi cloudu přinášejí jistotu bezproblémové infrastruktury a možnosti volitelného výběru požadovaných nástrojů. Novým normálem pro moderní firmy se tak stane řízení a správa tisku a prostřednictvím hostované infrastruktury na bázi cloudu. Cloudové služby tak přinesou očekávané snížení nákladů na IT zdroje při zachování dostatečně robustních tiskových nástrojů.

Ať už jde o kancelářské nástroje, účetní systémy, nebo ERP a CMS – trend je patrný, zákazníci se stěhují do cloudu a očekávají byznys na bázi cloudu. Studie Quocirca Print 2025 říká, že zákazníci v budoucnu očekávají nákup tiskových systémů od dodavatelů, kteří poskytují komplexní IT řešení na bázi cloudu a tisk je jednou ze součástí.

Robotizace na home office

Dalším trendem dnešních dnů je práce z domova. Řešením práce na dálku pro vývojáře tiskových řešení je řízení testovacích procesů roboty na dálku. Vzdálené ovládání multifunkčních tiskáren přes dotykovou obrazovku je jedním z příkladů robotické automatizace (RQA) ve Y Softu.

Martin de Martini, spoluzakladatel a CIO Y Soft.


Text byl původně zpracován pro magazín MM Průmyslové Spektrum

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0