Samsung představil telefony Galaxy S21 určené pro lidi na home office

DomůTELCO

Samsung představil telefony Galaxy S21 určené pro lidi na home office

Samsung představil telefony Galaxy S21 o víc než měsíc dříve. Jsou zaměřené na pracovníky na home office.

Kingston loni klientům prodal 22,3 milionu SSD disků
Hackeři v říjnu útočili na vzdělávací a výzkumné organizace
Trh zařízení pro chytrou domácnost v EMEA se v druhém pololetí dočká oživení
Tech Data v Česku nabízí partnerům software NVIDIA pro firmy

Samsung představil telefony Galaxy S21 o víc než měsíc dříve. Jsou zaměřené na pracovníky na home office.

Společnost Samsung Electronics uvedla tři verze nového vlajkového chytrého telefonu Galaxy S21. Novou výbavou je stylus S Pen pro práci na obrazovce. Přístroje zaměřené na lidi pracující z domova a hráče představil Samsung o více než měsíc dříve, než je u něj obvyklé.

Podle agentury Reuters s odkazem na zdroje analytiků může být důvodem konkurenční souboj s Huawei. Konkrétně to, že chce Samsung co nejvíce vytěžit z problémů čínské Huawei.

Nová řada přístrojů se prezentuje větší obrazovkou, lepším fotoaparátem a bateriemi s delší výdrží. Je také levnější než loňská řada, která byla představena těsně předtím, než globální ekonomiku zasáhla pandemie.

Samsung představil tři verze přístroje s úhlopříčkou obrazovky od 6,2 palce (15,7 cm) po 6,8 palce (17,3 cm), která je optimální pro sledování videa a hry. Jsou určené pro sítě 5G. Ceny přístrojů se pohybují od 799,99 USD (17.200 Kč) po 1199,99 USD (25.800 Kč). K prodeji budou od 29. ledna.

Nejdražší model Galaxy S21 Ultra je vybaven stylusem, tedy dotykovým perem, které lze využít k psaní, kreslení či dálkovému ovládání mobilu. Doposud stylus měly přístroje Samsungu řady Note. Podle analytiků by to mohlo naznačovat, že Samsung plánuje obě řady chytrých telefonů spojit. Mohl by si tím uvolnit zdroje na to, aby ze svých vyspělých rozkládacích telefonů učinil produkty pro masový trh.

Samsung se snaží posílit podíl na trhu poté, co čínského konkurenta Huawei Technologies zasáhly americké sankce, které mu omezily dodávky a poškodily prodej, upozorňují analytici. Samsung čelí silné konkurenci od čínských prodejců v kategorii vyspělých přístrojů, které se dají používat při práci z domova v době pandemie a také pro hraní videoher.

Samsung také ukázal nová sluchátka a přístroj SmartTag pro vyhledávání věcí. Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro jsou nenápadnější než předchozí modely, mají být více odolné vůči vlhku a mít lepší kvalitu zvuku. SmartTag se připojí k různým věcem, jako klíče, taška nebo obojek u domácích zvířat, a umožňuje tyto věci sledovat prostřednictvím mobilní aplikace.

Zdroj: ČTK

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 2