Solitea kupuje výrobce robustního softwaru Techniserv IT

DomůByznys

Solitea kupuje výrobce robustního softwaru Techniserv IT

Brněnský softwarový holding Solitea oznamuje už třetí koupi v podobě přední české softwarové firmy Techniserv IT.

Xerox kupuje společnost CareAR, výrobce softwaru pro virtuální realitu
Start-up Productboard získal další investici 1,5 miliardy Kč
Raghu Raghuram novým generálním ředitelem VMware
Xerox zakládá software divizi CareAR oceněnou na 700 milionů dolarů

Brněnský softwarový holding Solitea oznamuje už třetí koupi v podobě přední české softwarové firmy Techniserv IT.

Solitea Martina Cíglera ani letos nepolevuje v akvizičním tempu. Skupina, která prošla mohutnou fúzí, jen loni akvírovala na dvacet firem.

Hodnota transakce stoprocentního podílu Techniserv ITnebyla zveřejněna, ale akvizice posouvá celkové tržby Solitey z 2,5 miliardy na tři miliardy korun. Loňská EBITDA skupiny činila zhruba 400 milionů korun.

„Techniserv IT jsme v rámci skupiny budovali přesně dvacet let. V rámci nejužšího managementu jsme dospěli k názoru, že jsme dosáhli určité hranice, kdy je spojení se společností Solitea strategicky správným krokem v dalším rozvoji naší společnosti,“ říká k dealu CEO společnosti Luděk Telecký.

Solitea patří v oblasti střední a východní Evropy k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů pro komerční segment i státní a neziskové organizace. Aktuální deal je pro ni další akvizicí dodavatele robustních softwarových balíčků a řešení vyvíjených podle potřeb státní správy a velkých korporátních zákazníků.

Holding je aktivní v pětatřiceti zemích světa a v Česku představuje lídra na trhu pokladních systémů. Cloudové služby Solitey pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků. Stojí také za eReceptem a ze zahraničních realizací lze jmenovat například systém pro finskou celní správu TULLI.

„Akvizice společnosti Techniserv IT je pro nás důležitá nejen pro navýšení tržního podílu, ale hlavně kvůli vzájemným synergiím v oblasti řešení pro státní správu,“ uvedl Cígler. Techniserv má podle něj podobné zákazníky jako Solitea, a akvizicí tak v mnoha ohledech výrazně navýší kapacity.

„Techniserv IT dokáže navíc dodávat také softwarové balíčky, jejichž dodávky si Solitea dosud musela zajišťovat u subdodavatele,“ dodává Cígler, kterému akvizice přinesla i cenný kvalifikovaný tým.

Zdroj: Forbes.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0