Solitea kupuje výrobce robustního softwaru Techniserv IT

DomůByznys

Solitea kupuje výrobce robustního softwaru Techniserv IT

Brněnský softwarový holding Solitea oznamuje už třetí koupi v podobě přední české softwarové firmy Techniserv IT.

Kyndryl a Cisco nabídnou síťová řešení a edge computing
HP Wolf Connect se připojí k vzdáleným počítačům při vypnutém napájení nebo offline
eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu
Start-up Productboard získal další investici 1,5 miliardy Kč

Brněnský softwarový holding Solitea oznamuje už třetí koupi v podobě přední české softwarové firmy Techniserv IT.

Solitea Martina Cíglera ani letos nepolevuje v akvizičním tempu. Skupina, která prošla mohutnou fúzí, jen loni akvírovala na dvacet firem.

Hodnota transakce stoprocentního podílu Techniserv ITnebyla zveřejněna, ale akvizice posouvá celkové tržby Solitey z 2,5 miliardy na tři miliardy korun. Loňská EBITDA skupiny činila zhruba 400 milionů korun.

„Techniserv IT jsme v rámci skupiny budovali přesně dvacet let. V rámci nejužšího managementu jsme dospěli k názoru, že jsme dosáhli určité hranice, kdy je spojení se společností Solitea strategicky správným krokem v dalším rozvoji naší společnosti,“ říká k dealu CEO společnosti Luděk Telecký.

Solitea patří v oblasti střední a východní Evropy k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů pro komerční segment i státní a neziskové organizace. Aktuální deal je pro ni další akvizicí dodavatele robustních softwarových balíčků a řešení vyvíjených podle potřeb státní správy a velkých korporátních zákazníků.

Holding je aktivní v pětatřiceti zemích světa a v Česku představuje lídra na trhu pokladních systémů. Cloudové služby Solitey pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků. Stojí také za eReceptem a ze zahraničních realizací lze jmenovat například systém pro finskou celní správu TULLI.

„Akvizice společnosti Techniserv IT je pro nás důležitá nejen pro navýšení tržního podílu, ale hlavně kvůli vzájemným synergiím v oblasti řešení pro státní správu,“ uvedl Cígler. Techniserv má podle něj podobné zákazníky jako Solitea, a akvizicí tak v mnoha ohledech výrazně navýší kapacity.

„Techniserv IT dokáže navíc dodávat také softwarové balíčky, jejichž dodávky si Solitea dosud musela zajišťovat u subdodavatele,“ dodává Cígler, kterému akvizice přinesla i cenný kvalifikovaný tým.

Zdroj: Forbes.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0