Start-up Sharry, vyvíjející software pro chytré budovy, získal další investici

DomůSoftware

Start-up Sharry, vyvíjející software pro chytré budovy, získal další investici

Firma Sharry, světový lídr v softwaru pro chytré budovy, získala další investici.

Robotika: Návratnost investice do stroje s robotizací je 27 měsíců
Tensor Ventures investuje přes 5 milionů korun do startupu Contember
IT firma investovala 300 tisíc eur. Nová služba má pomoci firmám plnit požadavky směrnice GDPR
Pointee zabývající se robotikou dostalo investici 1,3 milionu eur od Tensor Ventures

Vyšší desítky milionů korun investuje fond J&T Ventures do českého start-upu Sharry. Jeho řešení pro správu budov a mobilní přístup do kanceláří využívají newyorské mrakodrapy i špičkové evropské projekty. V letošním roce plánuje firma výrazně posílit svou pozici v USA, expandovat na další trhy a rozšířit tým.

Desítky mrakodrapů v New Yorku včetně futuristické novostavby One Vanderbilt vysoké 427 metrů, projekty pražské Masaryčky a bratislavských Sky Park Offices od studia Zaha Hadid Architects, nejmodernější kancelářské budovy od Bukurešti po Johannesburg. Tam všude se využívá softwarové řešení od české společnosti Sharry, kterou v roce 2016 založili Josef Šachta, Jakub Řezníček, Michal Čeřovský a Vladimír Cibulka. S pomocí investice od J&T Ventures chtějí potvrdit, že patří k nejlepším na světě v oboru PropTech (propojení realitního trhu a moderních technologií, property & technology).

Sharry umožňuje zaměstnancům i návštěvníkům firem používat ke vstupu do kanceláří pohodlně jen svůj mobil, místo plastových karet. Tento klíč v podobě mobilní aplikace jim ale umožňuje i přístup do garáží, přivolání výtahu, mohou si jednoduše rezervovat pracovní místa v rámci hot-deskingu i parkovací místo, nahlásit závadu v budově, získat slevu z okolních podniků nebo upozornění od správce budovy. Software Sharry využívá více než 100 tisíc lidí a desítky tisíc dalších projdou každý měsíc jejich návštěvním systémem na recepcích.

Velké zakázky & velký tým

„Letos chceme potvrdit naší pozici lídra v oblasti vstupu do budov pomocí mobilního telefonu (tzv. mobile access). Zakázky, na kterých právě pracujeme, jsou největší svého druhu ve světě. Nyní je naše řešení asi ve stovce budov v šesti státech, díky smlouvám s globálními společnostmi rozšíříme náš produkt ještě letos do dalších 50 zemí,“ popisuje Josef Šachta, spoluzakladatel a CEO Sharry.

„Nyní máme v týmu 45 lidí, potřebujeme ho ale výrazně rozšířit a dále expandovat v Evropě i v USA. Aktuálně máme otevřených 15 pozic. Budeme posilovat nejen v obchodu a marketingu, ale hledáme i vývojáře, které baví vyvíjet softwarové řešení pro fyzický svět. Loni jsme se přestěhovali do zbrusu nových kanceláří v budově Smíchov Gate a plánujeme z nich vytvořit showroom technologií pro kanceláře budoucnosti,” dodává Vladimír Cibulka, další ze spoluzakladatelů a CTO v Sharry.

Rovnou mezi elitu

Zakladatelé Sharry se potkali náhodou ve sdílených kancelářích. První velký projekt realizovali hned v roce 2017, kdy vyhráli výběrové řízení na vytvoření univerzálního softwaru a mobilní aplikace Connected by Skanska pro všechny nové administrativní budovy tohoto developera ve střední Evropě. V roce 2018 firma uspěla mezi 192 projekty v soutěži Vodafone Nápad roku.

V roce 2019 se pak část týmu díky programu agentury CzechInvest dostala do New Yorku, kde se Sharry už v prvním roce podařilo získat obřího klienta – společnosti SL Green, největšímu vlastníkovi kancelářských ploch na Manhattanu, dodali řešení pro jejich realitní portfolio. Ve stejném roce získalo Sharry seed investici od Přemysla Rubeše a jeho fondu Presto Ventures, nyní získává 10% podíl fond J&T Ventures založený Adamem Kočíkem a Martinem Kešnerem.

„Podobné technologie přestávají být doménou pouze prémiových projektů. S rozmachem hybridní práce si firmy najímají menší kanceláře, kde se střídá víc lidí, majitelé budov se zase musí starat o více menších nájemců. To vše vyžaduje chytrý software. Tým Sharry dokázal v pravý čas využít obrovskou příležitost a daří se mu získávat zákazníky jak z řad předních developerů, tak mezinárodních společností s kancelářemi po celém světě,“ komentoval uzavření investice David Polach, Investment manager J&T Ventures.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0