eMan investicí do Hardwaria vstupuje do IoT. Tržby firmy vzrostly na 224 milionů Kč

DomůByznys

eMan investicí do Hardwaria vstupuje do IoT. Tržby firmy vzrostly na 224 milionů Kč

eMan vstupuje do startupu Hardwario, který se specializuje na vývoj elektronických zařízení pro průmyslový internet věcí (IoT).

Tuzemští vývojáři eMan zvýšili svůj obrat na 224 milionů korun
Software house eMan zakládá designovou agenturu BrightVibe
eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu
Software house eMan získal certifikaci TISAX

Softwarový dům eMan vstupuje do startupu Hardwario, který se specializuje na vývoj elektronických zařízení pro průmyslový internet věcí (IoT). Spojením sil chtějí společnosti podpořit využití IoT technologií v oblasti energetiky a průmyslu, ve kterých má eMan dlouholeté zkušenosti.

eMan se může spolu s touto investicí těšit také z působivé ekonomické bilance. Předběžné hospodářské výsledky za rok 2021 ukázaly, že odhadovaná výše obratu byla oproti plánovanému cíli o 14 milionů korun vyšší, tedy 224 milionů. EBITDA činila 22,8 milionu korun namísto 20 milionů. Auditované hospodářské výsledky budou k dispozici v průběhu prvního pololetí tohoto roku.

Od kapitálové investice v řádech milionů korun si společnost eMan slibuje rozšíření svého portfolia služeb a produktů, které dosud bylo zaměřeno primárně na softwarová řešení a aplikace.

„Naším strategickým cílem bylo rozšířit portfolio eManu o škálovatelné produkty, které zákazníkům řeší jejich potřeby v celé šíři. Potřebovali jsme proto doplnit naše aplikace o hardware a mít tak větší kontrolu nad finálním řešením. Po předchozí zkušenosti spolupráce obou týmů můžeme s klidem říct, že jsme společně schopni vytvářet mimořádné produkty,“ vysvětluje Jiří Horyna, předseda představenstva společnosti eMan.

Samotný eMan diverzifikuje své aktivity napříč celým technologickým spektrem. Založil vlastní investiční fond eMan Innovations nebo herní studio Legend Has It, které pracuje na vývoji jedné z prvních tuzemských online RPG kryptoměnových her Alteration.

„S neskutečnou radostí sledujeme úspěchy společnosti eMan. Věřím, že se společnými produkty dokážeme uspět v mnoha průmyslových odvětvích. Nyní se budeme soustředit zejména na digitalizaci energetiky a přineseme smysluplná řešení nejen pro velké hráče v oboru,“ komentuje Alan Fabik, CEO společnosti Hardwario.

České IT ve světě

Spojením obchodních i marketingových aktivit plánují obě společnosti upevnit své pozice nejen na českém trhu. S ambicí více se rozrůst i za hranicemi České republiky se firmy chtějí etablovat v první řadě ve Spojených státech a Velké Británii, kde už své pobočky mají. Společně zamýšlejí expanzi i do dalších zemí jak v Evropě, tak Austrálii či Latinské Americe.

Nové projekty i větší výnosy

IT ​​společnost eMan se může spolu s touto investicí těšit také z působivé ekonomické bilance. Předběžné hospodářské výsledky za rok 2021 ukázaly, že odhadovaná výše obratu byla oproti plánovanému cíli o 14 milionů korun vyšší, tedy 224 milionů. EBITDA činila 22,8 milionu korun namísto 20 milionů. Auditované hospodářské výsledky budou k dispozici v průběhu prvního pololetí tohoto roku.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0