Startup BotX získal investici 20 milionů korun ze Švýcarska

DomůByznys

Startup BotX získal investici 20 milionů korun ze Švýcarska

Start-upová platforma BotX, fungující na principu umělé inteligence (AI), získala investici 19,8 milionů korun od švýcarské pojišťovací společnosti.

Productboard poskytne rychlejší přehled zákaznické zpětné vazby díky umělé inteligenci AI 2.0
Kinobox spouští automatický rating filmů za pomoci AI
Umělou inteligenci zavedla již čtvrtina průmyslových podniků
OpenAI se snaží sjednotit zaměstnance, Microsoft vyzývá ke změně řízení

Start-upová platforma BotX, fungující na principu umělé inteligence (AI), získala investici 19,8 milionů korun od švýcarské pojišťovací společnosti, což pomůže k další expanzi firmy na nové trhy.

Umělá inteligence a automatizace ovlivňují budoucnost téměř každého odvětví. Právě schopnost rychle vyvíjet a doručovat moderní průmyslově agnostická řešení umělé inteligence přináší softwarová platforma umělé inteligence BotX.

BotX umožní společnostem významný rozmach využití umělé inteligence. Jedná se o SaaS low-code/no-code platformu, která představuje nový, moderní přístup vývoje softwaru bez nutnosti programování. Pomáhá firmám vybudovat si vlastní řešení na bázi umělé inteligence. Jejich hlavní konkurenční výhodou je, že na rozdíl od většiny velice specifických a úzce zaměřených startupů nabízejí řešení na míru.

Nemoc přítelkyně přivedla zakladatele k umělé inteligenci

Cesta zakladatele Ivana Siváka k umělé inteligenci nebyla přímá. Původně pracoval jako seniorní programátor se zálibou v 3D grafice. Na novou dráhu ho přivedla až schizofrenie bývalé přítelkyně, kdy se začal více zajímat o fungování mozku a neurovědy.

Je to už devět let, kdy jsem se začal zajímat o neurovědy. A když spojíte neurovědy s programováním, vyjde vám právě umělá inteligence. Dodnes mě baví experimentovat a hledat řešení, se kterými může právě AI pomoct. Původně jsem neměl vůbec komerční ambice, ale nakonec se ukázalo, že myšlenka automatizační platformy může pomoct i spoustě firem, které do té doby nebyly schopné své problémy vyřešit,“ komentuje Sivák.

Příkladem takového prvního projektu bylo řešení ve stavebnictví, kdy požadavkem stavební společnosti bylo zjednodušení a zkrácení doby procesu naceňování složitých cenových nabídek. Díky BotX platformě lze v současnosti nacenit projekt v rámci několika minut a na jedno kliknutí oproti třem až čtyřem týdnům mravenčí týmové práce kalkulantů.

Možností je ale celá škála – v současnosti aktuálním tématem pro firmy je udržitelné investování (ESG). Právě BotX vyvinul na svém řešení samostatnou aplikaci pro monitorování tzv. greenwashingu pro velké finanční instituce na globálních trzích.

Na BotX se dá ale postavit prakticky jakékoliv řešení na bázi umělé inteligence. Pomocí low-code/no-code lze vytvořit v extrémně rychlém čase prototyp, pro ověření funkčnosti vyzkoušet samostatný případ užití a poté vše nasadit do ostrého provozu. Filozofie společnosti však nestojí jen na komerčních projektech. Zabývá se i oblastí experimentálního vědeckého výzkumu, vzdělávání či zcela unikátními experimenty, což byla primární motivace pro založení celého projektu.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0