Startup SuperScale získal investici 5 milionů eur

DomůByznys

Startup SuperScale získal investici 5 milionů eur

SuperScale, který se zabývá herním byznysem s cílem maximalizovat zisk tvůrců mobilních her, získal v investičním kole série A investici ve výši 5 milionů eur.

Gen Digital zvýšila v druhém čtvrtletí zisk o 115 % na 3,4 miliardy Kč
Český fintech Orka Ventures získal investici od nordIX ve výši až 250 milionů Kč
Salesforce: online prodeje v předvánoční sezóně dosáhnou 1 bilion USD
Amazon podle úřadů oklamal spotřebitele, aby se zaregistrovali do služby Prime

SuperScale, který se zabývá herním byznysem s cílem maximalizovat zisk tvůrců mobilních her, získal v investičním kole série A investici ve výši 5 milionů eur.

Tato částka umožní společnosti expandovat na nové trhy s unikátní technologií zvyšující ziskovost herních firem. Společnost SuperScale byla založena v roce 2015 a nabízí komplexní řešení, které zahrnuje platformu SaaS (software jako služba) a služby potřebné k publikaci a správě her s cílem identifikovat a maximalizovat jejich komerční potenciál.

Společnost spolupracovala s herními giganty jako Electronic Arts (EA) a Zynga, s nejpopulárnějším výrobcem stavebnic LEGO a s výrobci mobilních her Fingersoft a Big Fish Games.

„Již téměř 10 let si společnost SuperScale buduje jméno díky jedinečnému mixu technologií a služeb, které pomáhají herním společnostem opakovaně dosahovat rekordních zisků. Jsme přesvědčeni, že každá dobrá hra by mohla být komerčně úspěšnější, kdyby byla lépe optimalizovaná. Žádný herní vývojář ani vydavatel však nemá dostatek vlastní kapacity na to, aby to dokázal. Naše technologie umožňuje efektivně identifikovat a dosáhnout desítek vylepšení obchodního modelu hry, jež se dohromady promítnou do výrazného růstu příjmů a ziskovosti. Díky našemu řešení, které stojí na principu sdíleného podílu na zisku, jsme pro naše klienty partnerem. V roce 2023 je pro herní společnosti náročnější než kdykoli předtím škálovat své hry a výrazně snižovat náklady. Nastal proto čas zpřístupnit naši platformu a řešení širšímu segmentu trhu a podpořit tak ještě více tvůrců her na jejich cestě k úspěchu. Tato investice je oceněním tvrdé práce, kterou náš tým odvedl, a pomůže nám dosáhnout našich ambiciózních cílů souvisejících s prudkým růstem společnosti SuperScale, stejně tak s počtem klientů,“ říká Ivan Trančík, zakladatel a CEO společnosti SuperScale.

Investiční kolo série A vedl fond Venture to Future, který se zaměřuje na investice do inovativních slovenských společností s potenciálem prorazit v globálním měřítku. Kromě toho se na investici podílely také společnosti Across Private Investments a Zero One Hundred. Pro SuperScale se jedná o první významnou investici, předtím společnost prošla menším investičním kolem v roce 2020.

Firma úspěšně roste a nyní má přibližně 70 zaměstnanců (dvojnásobek oproti roku 2019) v kancelářích v Bratislavě (HQ), Londýně a od letošního roku i v Gdaňsku. Opakovaně se také ocitla v žebříčku nejrychleji rostoucích firem středoevropského regionu v rámci ocenění Deloitte Fast 50.

K silnému růstu SuperScale přispěly i změny v herním byznysu poté, co Apple v roce 2021 zavedl nová pravidla ochrany osobních údajů. Milníkem byla rovněž opatření související s covidem, kde i přes celkové zpomalení růstu herního trhu dosáhli klienti SuperScale rekordních zisků.

Získaná investice umožní společnosti SuperScale nabídnout svá řešení pro zvyšování tržeb ještě většímu počtu vývojářů a vydavatelů po celém světě. K jejich službám patří i inovativní řešení „Publishing-as-a-Service“, kdy SuperScale přebírá plnou nebo částečnou odpovědnost za marketing, monetizaci nebo LiveOps (aktualizace) her využívajících platformu SuperScale.

Namísto tradičního obchodního modelu založeného na paušálních poplatcích je tak SuperScale placen pouze z dodatečného zisku, který hry jeho prostřednictvím generují, zatímco vývojář hry si ponechává plné vlastnictví hry samotné. Díky novému kapitálu bude moci SuperScale nabídnout službu„Publishing-as-a-Service“ vícero klientům.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0