Švýcarsko se zaměří vzdělávání odborníků na ICT bezpečnost

DomůZahraničí

Švýcarsko se zaměří vzdělávání odborníků na ICT bezpečnost

Federální rada ve švýcarském Bernu představila nový vzdělávací program pro odborníky na ICT bezpečnost. První zkoušky pro získání diplomu "Expert v oblasti ICT bezpečnosti" proběhnou v srpnu 2018.

Cílem hackerů už byli čeští politici, média i banky. Kyberzločinu čelí nový úřad
Počet kyberútoků na nemocnice vzrostl za dva měsíce o 45 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Průzkum: Kyberbezpečnost není prioritou manažerů
Zpráva BIS: Česko ohrožují lobbisté na úřadech i kyberšpionážní útoky z Ruska
Federální rada ve švýcarském Bernu představila nový vzdělávací program pro odborníky na ICT bezpečnost. První zkoušky pro získání diplomu „Expert v oblasti ICT bezpečnosti“ proběhnou v srpnu 2018.

Rostoucí počet kybernetických útoků a větší závislost na datové infrastruktuře jsou hlavními důvody, které vedou k rostoucí potřebě kvalifikovaných odborníků. Noví experti mají nejen znát postupy, jak útokům předcházet, ale mít také znalosti, jak správně jednat v případě již probíhajícího napadení.

Nový vzdělávací program „ICT Security Expert“ spadající pod Švýcarské ICT vzdělávací centrum (ICT Berufsbildung Schweiz) má na trh dodávat vysoce kompetentní odborníky, známé pod pojmem „bílé klobouky“ (white hats). Vyšší odborná zkouška pro švýcarský diplom „Expert v oblasti bezpečnosti ICT“ proběhne poprvé v srpnu 2018. V podstatě jde o bezpečnostní experty se znalostmi na úrovni nadprůměrného hackera, kteří navíc disponují manažerskými znalostmi a schopnostmi komunikace,“ vysvětluje Jiří Kocourek z Centra kyberbezpečnosti.

Představení programu se ujal ministr pro hospodářství, školství a výzkum Johann Schneider-Ammann, který zdůraznil význam nadcházející digitalizace ekonomiky a podle kterého by mělo být cílem švýcarské vlády zajistit plnou zaměstnanost v dlouhodobém horizontu i přes nadcházející digitalizační vlnu.

Splnění cíle vyžaduje podle ministra Schneider-Ammanna tři základní předpoklady: Otevřené trhy a dohody o volném obchodu, liberální trh práce a investice do vzdělávání. „Pokud budeme v průběhu digitalizace lépe pečovat o tato opatření než naši konkurenti, splníme náš úkol,“ dodal ministr Schneider-Ammann.

Švýcarsko je světovým leaderem v oblasti inovací. Nový vzdělávací program pro ICT Security odborníky jen potvrzuje toto tvrzení. Naopak poslední velké útoky s využitím ransomware a jejich dopad na firmy, státní instituce nebo například nemocnice ve Velké Británii, posloužily jako podle ministra jako dostatečné varování.

„Musíme zůstat na stráži. Experti jsou zapotřebí,“ dodal ministr Schneider-Ammann.

 

Zdroj: http://www.computerworld.ch

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0