T-Mobile přechází na 5G tarify a zdražuje, nové balíčky budou mít všichni klienti

DomůTELCO

T-Mobile přechází na 5G tarify a zdražuje, nové balíčky budou mít všichni klienti

T-Mobile od 5. října zavedl nový ceník svých mobilních tarifů. U všech zapíná podporu 5G sítí, ale oproti dosavadním balíčkům také zvedá ceny.

Luboš Lukasík ředitelem divize pro firemní zákazníky a veřejnou správu v T-Mobile
T-Mobile TV mění název na Magenta TV
T-Mobile v Česku pro firmy spouští komunikaci přes zprávy RCS
Real Time kyber ochrana: T-Mobile otevírá v Praze svoje Security Operations Centre

Mobilní operátor T-Mobile od 5. října zavedl nový ceník svých mobilních tarifů. U všech zapíná podporu 5G sítí, ale oproti dosavadním balíčkům také zvedá ceny.

Na nové tarify navíc bude postupně převádět všechny stávající zákazníky. „Podpora současných tarifů skončí na začátku příštího roku,“ říká firma. Připomeňme, že od října T-Mobile zvedl ceny také firemním zákazníkům.

V rámci řady Pořád online, která po vyčerpání datového přídělu nabízí možnost využívat připojení s rychlostním stropem 256 kbit/s, zdražují srovnatelné balíčky o desetikoruny.

Například nejnižší tarif 1GB Plus dříve stál 500 Kč měsíčně, nově jej ale zákazník pořídí za 510 Kč za měsíc. Podobně je to u nabídky s 4 GB, 5 GB a 6 GB dat – balíčky zdražují o 10 až 20 Kč za měsíc.

Tady je nový ceník řad Pořád online (říjen 2022):

Autor: T-Mobile

A toto jsou staré ceny (ceník z května 2022):

Autor: T-Mobile

Z nabídky této řady zmizely tarify s 3 GB, 8 GB a 12 GB dat, na druhou stranu přibyly balíčky s 2 GB, 7 GB a 10 GB dat. Například uživatel, který dnes využívá nejvyšší 12GB tarif za 775 Kč, bude moci přejít na nový nejvyšší 10GB tarif za 720 Kč měsíčně. Za 1 GB dat v takovém případě zaplatí o něco více.

Podobná je situace u neomezených tarifů, které jsou spíše než spotřebou dat limitované rychlostí připojení. Ceny u obdobných balíčků se ale tady zvedly o 55 až 65 Kč měsíčně.

Současný tarif Neomezeně XL, který zahrnoval prvních 15 GB dat maximální rychlostí a poté rychlostní limit 10 Mbit/s, původně stál 875 Kč měsíčně. Nově za něj zákazník zaplatí 930 Kč za měsíc. Nejvyšší tarif Neomezeně 5G XXL se přejmenoval na Neomezeně 5XL a jeho cena stoupla z 1575 Kč na 1640 Kč za měsíc.

Tady je nový ceník neomezených tarifů (říjen 2022):

Autor: T-Mobile

A toto jsou staré ceny (ceník z května 2022):

Autor: T-Mobile

T-Mobile také snížil slevy na zařízení, které k některým tarifům přikládal. Zatímco dříve například dostal zákazník s tarify Pořád online a balíčkem 8 GB či 12 GB dat slevu 2 000 Kč, nově ji dostane jen u balíčku s 10 GB dat, a to jen 1 000 Kč. U neomezených tarifů jsou snížení slev ještě citelnější.

Nově ovšem T-Mobile nabízí vlastní smartphone T Phone za dotované ceny 1 Kč u low-end modelu a 499 Kč u o něco výkonnějšího přístroje.


Zdroj: Lupa.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0