Thierry Breton: Evropa zaostává v investicích do TELCO sítí

DomůZahraničí

Thierry Breton: Evropa zaostává v investicích do TELCO sítí

Evropa zaostává za ostatními regiony a potřebuje masivně investovat do své telekomunikační sítě, aby dosáhla svých digitálních cílů, řekl v úterý šéf průmyslu EU Thierry Breton, když obhajoval tlak, aby společnost Big Tech pomohla financovat zavádění širokopásmového připojení a 5G. Bretonovy komentáře ho uvedly do rozporu s orgánem regulačních orgánů EU pro telekomunikace, který minulý měsíc uvedl, že nevidí problém hospodářské soutěže nebo selhání trhu, které by odůvodňovalo jakoukoli legislativu v této otázce.

Analytický nástroj Facebook Analytics v červnu skončí
Alza.cz otevře první logistické centrum v Maďarsku
SAP posiluje obchodní a komunikační tým v Česku
Kyber útoky na Windows: Nutnost instalovat aktualizaci systému

Evropa zaostává za ostatními regiony a potřebuje masivně investovat do své telekomunikační sítě, aby dosáhla svých digitálních cílů, řekl v úterý šéf průmyslu EU Thierry Breton, když obhajoval tlak, aby Big Tech firmy pomohly financovat zavádění širokopásmového připojení a 5G.

Bretonovy komentáře komisaře samotného uvedly do rozporu s orgánem regulačních orgánů EU pro telekomunikace, který minulý měsíc uvedl, že nevidí problém hospodářské soutěže nebo selhání trhu, které by odůvodňovalo jakoukoli legislativu v této otázce.

„Tržní kapitalizace telekomunikačních společností EU trvale zaostává za tou Spojených států. Je lepší být telekomunikační společností v USA než v Evropě,“ řekl Breton na konferenci.

„Pokud jde o zavádění 5G, EU zaostává za ostatními regiony světa. Jen pro některá čísla je pokrytí populace 5G 95 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} v USA oproti 72 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} v EU. Po zohlednění HDP jsou investice do 5G v EU nižší než v jiných oblastech světa,“ řekl.

Řekl, že Evropa také potřebuje investovat do cloud computingu, umělé inteligence a virtualizace sítí.

„Nemáme čas ztrácet čas, a proto začněme nejprve infrastrukturou. Jsou naše infrastruktura, telekomunikace, síťová infrastruktura a konektivita vhodné pro daný účel, aby odpovídaly našim digitálním datům? Moje dnešní odpověď je ne,“ řekl Breton.

Odmítl obavy, že požadavek, aby někteří uživatelé platili více než ostatní, což by porušilo pravidla EU o neutralitě sítě, která říkají, že se všemi uživateli by se mělo zacházet stejně.

„Nedotkneme se síťové neutrality. Není to otázka změny síťové neutrality. To je zakotveno v našich hodnotách a naší digitální dekádě, tak to prosím přestaňte říkat,“ Breton.

Breton, který si vyžádal zpětnou vazbu od všech zainteresovaných stran na toto téma, uvedl, že obdržel 437 podání. Očekává se, že do konce června vydá zprávu, která naznačí jeho další kroky.

Jakýkoli legislativní návrh musí být projednán se zeměmi EU a zákonodárci EU, než vstoupí v platnost jako zákon.

Zdroj: Reuters

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0