Trend tabletů roste: 47 % uživatelů je ochotno si připlatit za tablet vyšší kvality

DomůHardware

Trend tabletů roste: 47 % uživatelů je ochotno si připlatit za tablet vyšší kvality

Tablety zažívají s pandemií renesanci. Má ho už víc než třetina Čechů.

Společnost Lenovo uvedl na veletrhu CES ThinkBook 16p
Lenovo otevřelo první evropský výrobní závod v Maďarsku
VR Classroom od Lenovo poskytuje studentům knihovnu VR modulů učebních osnov
Nokia urovnala patentové spory smírem se společností Lenovo

Zatímco ještě před dvěma lety se mohlo zdát, že si čím dál více lidí vystačí jen s kombinací počítače a chytrého telefonu, dnes je jasné, že odepsat tablety by bylo velkou chybou.

Jejich flexibilita, nízká hmotnost a snadná přenositelnost se ukázaly jako klíčové vlastnosti v situaci, kdy většina lidí tráví více času online jak z pracovních důvodů, tak i ve volném čase.

To se přirozeně podepisuje i na prodejích těchto kompaktních zařízení. Jen od začátku pandemie si nový tablet pořídilo 36 % Čechů. Celkem tak v Česku tablet používá už pět ze šesti lidí. Ukázal to průzkum společnosti Lenovo realizovaný u příležitosti uvedení nového multimediálního tabletu Yoga Tab 13 na trh.

Průzkum ve zkratce:

  • Od začátku pandemie covid-19 si tablet pořídilo 36 % Čechů.
  • 46,7 % uživatelů je ochotno si připlatit za tablet vyšší kvality.
  • Uživatelé si nejraději připlatí za lepší displej a zvuk, paměť a vyšší výkon.
  • Tablet Češi primárně používají ve volném čase, a to ke sledování filmů či seriálů.

Tablet jako volnočasová zábava

Vlastnosti, na které u tabletů lidé kladou největší důraz, jdou ruku v ruce s příležitostmi, při kterých tablet najde nejčastěji využití. Podle průzkumu jde hlavně o volnočasové aktivity, jako je sledování filmů, seriálů nebo čtení elektronických knih, a to zejména u nejmladších generací. Yoga Tab 13 je na takové multimediální využití skvěle připraven díky velkému displeji, hned čtyřem špičkovým reproduktorům JBL či praktickému integrovanému stojánku z nerezové oceli.

Naopak vyšší věkové kategorie zákazníků tablet častěji používají ke komunikaci s přáteli a rodinou či jako zařízení v domácnosti na nákupy a hledání informací. Na Yoga Tab 13 tak ocení například rychlou WiFi 6E a výdrž 12 hodin při zapnutém displeji na jedno nabití. „Zatímco u mladých lidí je tablet zpravidla součástí celé palety interaktivních digitálních zařízení, která mezi sebou různě kombinují a střídají, v domácnostech starších lidí bývají tablety mnohem častěji jedním z mála, nebo dokonce jediným zařízením umožňujícím připojení na internet,“ vysvětluje Martina Kavanová, marketingová manažerka společnosti Lenovo pro Česko a Slovensko.

V porovnání s notebooky a mobilními telefony lidé napříč všemi věkovými kategoriemi tablety upřednostňují také při cestování a na výletech. Většina uživatelů tabletů používá podle průzkumu vlastní zařízení, téměř čtvrtina respondentů pak má přístup k tabletu sdílenému s jiným členem domácnosti – častěji jde v tomto případě o ženy. Naopak služebních tabletů je mezi lidmi stále minimum. K dispozici je má jen 2,5 % lidí, ukázal průzkum.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0