Tržby ARBES Technologies meziročně vzrostly o 13 procent na 387 mil. Kč

DomůByznys

Tržby ARBES Technologies meziročně vzrostly o 13 procent na 387 mil. Kč

ARBES Technologies zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2020. Příjmy meziročně vzrostly o 13 procent na 387 milionů korun.

Jiří Ponrt z Alzy novým CFO v Pale Fire Capital
Komárkova Aricoma ze stáje KKCG kupuje IT firmu Clearcode
HPE a NVIDIA uvádí firemní SW a HW řešení pro nasazení aplikací GenAI
Mobilní rozhlas pomáhá digitálně šířit obecní magazíny

ARBES Technologies, dodavatel informačních systémů pro bankovnictví, finanční trhy a zdravotnictví, zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2020. Příjmy meziročně vzrostly o 13 % na 387 milionů korun. Provozní zisk dosáhl před zdaněním výše 56,8 milionu Kč, což v meziročním srovnání znamená 61% růst.

V posledních pěti letech, od roku 2016 do 2020, dosáhl ARBES Technologies kontinuálního růstu, a to jak v tržbách, tak v zisku. „V roce 2020 byly historicky znovu překonány nejvyšší tržby společnosti. V letošním roce máme v plánu nejen další organický růst tržeb, ale především je přiblížit k půl miliardě korun,“ říká Jiří Žůrek, člen představenstva a finanční ředitel společnosti ARBES Technologies.

Na dobré finanční bilanci se rovněž projevil rostoucí prodej vlastních informačních systémů. Ty společnost ARBES Technologies dodala a spravuje mnoha významným zákazníkům, hlavně z oblasti finančnictví a zdravotnictví. Vedle zcela nových realizací jako například implementace produktu českému obchodníkovi s komoditami, rozšíření spolupráce se slovenskou investiční společností, dodávky nových funkcí pro klienty v oblasti distribuce produktů investičního bankovnictví, šlo o pokračující projekty ve společnostech skupiny Amundi, bankách CREDITAS či Raiffeisenbank.

I přes složitou situaci způsobenou koronavirovou pandemií si společnosti skupiny ARBES Technologies dokázaly upevnit svou pozici na trhu poskytovatelů softwarových řešení díky trvalému rozvoji a inovaci svých produktů prostřednictvím moderních technologií. V posledních třech letech navíc do holdingu přibyly dvě dceřiné společnosti. V roce 2018 došlo k akvizici slovenské firmy Finamis, významného poskytovatele IT řešení pro finanční instituce v segmentu investičního bankovnictví a leasingu. Koncem roku 2019 potom vznikla nová firma INBRAIT, start-up s ženským elementem. Posláním INBRAITu je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií, a to formou outsourcingu IT kapacit.

V tomto roce ARBES Technologies čeká celá řada projektů – společně s novými aplikacemi pro koncové uživatele klientů plánuje vypustit na trh i vlastní digitální platformu. Zároveň si letos připomene 30. výročí činnosti na trhu. „Jako dodavatel unikátních informačních systémů v evropském měřítku, děláme ‚oligopolní‘ a produktově orientovaný byznys v lukrativních segmentech. V roce 1998 jsme jako první v Česku zprostředkovali přímé bankovnictví. Pro eBanku, dnes součástí Raiffeisenbank, jsme vytvořili a dodali core bankingový systém přinášející revoluci na tomto poli, přístup do banky přes internet,“ poukazuje Jiří Žůrek.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0