Tržby ARBES Technologies meziročně vzrostly o 13 % na 387 mil. Kč

DomůByznys

Tržby ARBES Technologies meziročně vzrostly o 13 % na 387 mil. Kč

ARBES Technologies zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2020. Příjmy meziročně vzrostly o 13 % na 387 milionů korun.

Elon Musk: Modrá ikonka se na Twitter vrátí asi příští týden
Novým CEO Inventi je Petr Háka
Eset investuje 200 milionů do vývoje
Nikon uvádí software pro dálkově ovládané fotografování NX Field verze 1.1.0

ARBES Technologies, dodavatel informačních systémů pro bankovnictví, finanční trhy a zdravotnictví, zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2020. Příjmy meziročně vzrostly o 13 % na 387 milionů korun. Provozní zisk dosáhl před zdaněním výše 56,8 milionu Kč, což v meziročním srovnání znamená 61% růst.

V posledních pěti letech, od roku 2016 do 2020, dosáhl ARBES Technologies kontinuálního růstu, a to jak v tržbách, tak v zisku. „V roce 2020 byly historicky znovu překonány nejvyšší tržby společnosti. V letošním roce máme v plánu nejen další organický růst tržeb, ale především je přiblížit k půl miliardě korun,“ říká Jiří Žůrek, člen představenstva a finanční ředitel společnosti ARBES Technologies.

Na dobré finanční bilanci se rovněž projevil rostoucí prodej vlastních informačních systémů. Ty společnost ARBES Technologies dodala a spravuje mnoha významným zákazníkům, hlavně z oblasti finančnictví a zdravotnictví. Vedle zcela nových realizací jako například implementace produktu českému obchodníkovi s komoditami, rozšíření spolupráce se slovenskou investiční společností, dodávky nových funkcí pro klienty v oblasti distribuce produktů investičního bankovnictví, šlo o pokračující projekty ve společnostech skupiny Amundi, bankách CREDITAS či Raiffeisenbank.

I přes složitou situaci způsobenou koronavirovou pandemií si společnosti skupiny ARBES Technologies dokázaly upevnit svou pozici na trhu poskytovatelů softwarových řešení díky trvalému rozvoji a inovaci svých produktů prostřednictvím moderních technologií. V posledních třech letech navíc do holdingu přibyly dvě dceřiné společnosti. V roce 2018 došlo k akvizici slovenské firmy Finamis, významného poskytovatele IT řešení pro finanční instituce v segmentu investičního bankovnictví a leasingu. Koncem roku 2019 potom vznikla nová firma INBRAIT, start-up s ženským elementem. Posláním INBRAITu je dodat organizacím chybějící specialisty v oblasti informačních technologií, a to formou outsourcingu IT kapacit.

V tomto roce ARBES Technologies čeká celá řada projektů – společně s novými aplikacemi pro koncové uživatele klientů plánuje vypustit na trh i vlastní digitální platformu. Zároveň si letos připomene 30. výročí činnosti na trhu. „Jako dodavatel unikátních informačních systémů v evropském měřítku, děláme ‚oligopolní‘ a produktově orientovaný byznys v lukrativních segmentech. V roce 1998 jsme jako první v Česku zprostředkovali přímé bankovnictví. Pro eBanku, dnes součástí Raiffeisenbank, jsme vytvořili a dodali core bankingový systém přinášející revoluci na tomto poli, přístup do banky přes internet,“ poukazuje Jiří Žůrek.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0