Venture Club vstoupil do Stavaria pro vedení stavebního deníku investicí 24 milionů Kč

DomůByznys

Venture Club vstoupil do Stavaria pro vedení stavebního deníku investicí 24 milionů Kč

Investiční a společenský klub Venture Club vstupuje do českého startupu Stavario, poskytující aplikaci k vedení elektronického stavebního deníku. Za milion eur, v přepočtu přibližně 24 milionů korun, získá pro své investory 36% podíl.

Investoři přes Bondster proinvestovali přes 2 miliardy Kč
Y Soft Ventures investuje miliony do Arbo Technologies a otevírá Startup Studio
Na Bondsteru je 15 tisíc investorů. Proinvestovali přes 2,7 miliardy korun
Tensor Ventures investuje do hráče v čipovém průmyslu Anari AI

Investiční a společenský klub Venture Club vstupuje do českého startupu Stavario, poskytující aplikaci k vedení elektronického stavebního deníku. Za milion eur, v přepočtu přibližně 24 milionů korun, získá pro své investory 36% podíl.

Startup Stavario již od roku 2018 přináší českým i zahraničním trhům aplikaci zaměřenou na efektivní řízení stavebních firem a vedení elektronického stavebního deníku. Svůj vstup do společnosti po půlroční spolupráci dokončuje investiční a společenský klub Venture Club. Finálně bude držet 36% podíl, dočasně drží 56%. Zbylá procenta zůstanou, ve výši podle dalšího vývoje, v rukou CEO a zakladatele Stavario, Josefa Beneše a dalších minoritních společníků, přičemž jedním ze vstupujících investorů v tomto kole byl také Martin Hausenblas a jeho společnost Etera. Základní investici 6 milionů Kč doplnil Venture Club převzetím investice fondu Nation 1 za cenu 700 tisíc Eur. Akvizice investory klubu tak vyjde na jeden milion euro.

“Potřeba digitalizace rezonuje mnoha různými segmenty a nejen v oboru stavebnictví může znamenat obrovský posun kupředu. Právě proto Venture Clubu Stavario dává smysl. Zároveň jsme přesvědčeni, že tento krok poskytne společnosti potřebný impuls k dalšímu rozvoji a růstu, projektům pomáháme totiž nejen penězi, ale i mentoringem” vysvětluje jednatel společnosti Venture Club Invest Petr Šedivý a dodává: “Nyní je tedy firma plně oddlužena. Původní půjčky jsou konvertovány do podílů, což zase o něco více posílí její celkovou stabilitu a výkonnost.”

Aplikace Stavario je navržena tak, aby investorům či stavebním firmám poskytla komplexní a intuitivní nástroje pro správu projektů, sledování výkonu práce a optimalizaci všech legislativně zakotvených procesů ve stavebnictví – a to v několika různých jazycích. S pomocí Stavario mohou stavební firmy i stavebníci lépe kontrolovat a dokumentovat svou činnost, čímž aplikace přispívá nejen k vyšší kvalitě provedených prací, ale rovněž snižuje rizika případných reklamací či podvodů a především nákladů.

Kromě elektronického stavebního deníku jsou součástí aplikace také evidence a schvalování faktur, skladové hospodářství, fleet management, nástroje pro komunikaci či evidence docházky (pomocí GPS). Stavario má v současné době nabrány zkušenosti prostřednictvím více než 40 tisíc uživatelů a aplikací prošlo již minimálně 31 tisíc projektů, 125 tisíc faktur a 60 tisíc kusů nářadí. Aktuálně se aktivně věnuje implementaci AI, díky níž je možné zapisovat stavební deník na základě fotografií. Technologie rozpozná na fotografiích i další aspekty, jako jsou porušení BOZP, nekvalitní práce a další.

“Rozšíření podílu Venture Clubu a vstup dalších investorů umožňují firmě expandovat dále do zahraničí jak s plně přeloženou aplikací, tak její adaptací pro legislativní podmínky dané země. Stejně jako se tomu stalo na Slovensku ve spolupráci s Kros a.s. V našem nejvyšším zájmu je stále hledat nové příležitosti, proto se věnujeme implementaci AI. Nebo díky vlastním zkušenostem a zpětné vazbě od klientů i datům z aplikace vidíme prostor například v propojení stavebních firem skrze vlastní marketplace. Umožnil by pronajímat či přeprodávat nevyužitý materiál, nářadí i stroje jiným společnostem,“ uzavírá s výhledem do budoucna Josef Beneš, CEO a zakladatel Stavario.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1