Y Soft Ventures investuje miliony do Arbo Technologies a otevírá Startup Studio

DomůByznys

Y Soft Ventures investuje miliony do Arbo Technologies a otevírá Startup Studio

Y Soft Ventures investuje statisíce eur do Arbo Technologies a otevírá Startup Studio.

PODCAST Pavla Tomka z Adol.cz: Jak si spočítat návratnost investice do nemovitosti
Startup BotX získal investici 20 milionů korun ze Švýcarska
Na Bondsteru je 15 tisíc investorů. Proinvestovali přes 2,7 miliardy korun
KKCG investuje skrz svůj fond do izraelského startupu Cognni

Y Soft Ventures, venture kapitálová platforma spadající pod Y Soft Corporation, dnes oznámila investici do startupu Arbo Technologies.

Produkty Arbo kombinující pokročilý software a hardware pomáhající zajišťovat bezpečnost mimolesní stromové zeleně, zlepšovat péči o ni a zvyšovat tak užitek, který stromy nabízí celé společnosti. Prvním nabízeným produktem je softwarový nástroj Adbian, který umožňuje efektivně analyzovat stabilitu stromů a navrhovat zásahy, které předchází fatálním důsledkům.

Nástroje ARBO Technologies v sobě kombinují více než 20leté zkušenosti v oblasti arboristiky a moderní technologie, díky kterým je možné služby nabízené správcům prostřednictvím dalších arboristů výrazně zefektivnit. Sběr dat je rychlejší, a tím pádem i levnější a lze ho uskutečňovat častěji. Je sbírán větší objem dat, která lze analyzovat hlouběji a získat tak detailnější informace o stavu stromu. Tyto informace jsou potom interpretovány a vizualizovány tak, aby bylo možné stromu poskytnout co nejlepší péči. To vše vede k tomu, že se stromy můžou dožívat vyššího věku bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. Kromě toho nástroje Arbo Technologies umožňují správcům zeleně naplňovat své zákonné povinnosti.

„Na Arbo nás zaujalo nejen samotné technologické řešení a jeho hodnota pro zákazníky, ale i širší dopad, které jejich produkty ve výsledku mají na životní prostředí a klima. S Arbo jsme průběžně pracovali téměř rok před vlastním uzavřením investice a díky tomu jsme měli možnost přesvědčit se o schopnostech týmu kolem Ondry Kolaříka a vidět, jak na jejich produkty reagují odborníci z Česka i zahraničí,“ řekl Miloš Sochor, Managing Partner Y Soft Ventures.

Aktuální investice v objemu několika set tisíc Euro má podle Sochora startupu pomoci doplnit produktové portfolio a etablovat se na středoevropském trhu. Už teď se přitom společnost podílí na několika milionových zakázkách týkajících se sběru dat o stromech v okolí komunikací napříč Českou republikou.

„Samotná finanční investice pro nás byla až druhotnou motivací. Hledali jsme zejména partnera, který náš tým obohatí o know-how budování globálních produktů, což Y Soft Ventures bezesporu splňuje. Díky jejich silným byznysovým i technologickým kompetencím, v kombinaci s naší expertízou v oblasti mimolesní zeleně, věříme, že budeme schopní vytvořit globální produkty, které svým malým dílem přispějí k řešení celosvětové environmentální krize,“ říká Ondřej Kolařík, zakladatel a CEO Arbo Technologies. Naráží tím mimo jiné i na to, že jakkoli je výsadba stromů pro naši planetu zásadní a potřebná, není to samospásné řešení. Pokud dochází k poškozením a předčasným úhynům stromů, bývá životní prostředí naopak zbytečně zatěžováno. I tomu chce Arbo předcházet.

Startup Studio nabídne mentoring pro start-upy

Strategie Y Soft Ventures spočívá v podpoře začínajících firem nejen poskytnutím potřebného kapitálu, ale také mentoringem, možností využití pokročilých technologií Y Soft nebo případně zázemí, jako jsou výrobní kapacity nebo prototypovací laboratoř. To vše bude nyní dostupné širšímu okruhu zájemců, a to díky nově otevřenému Startup Studiu.

„Zkušenost s prací s týmem Arbo již před uzavřením investice pro nás byla dalším dílkem do skládačky, která ukazuje, že umíme přispět i projektům, které zatím nejsou zcela připraveny na naši investici. A nemusí jít jen o ty, které jsou v příliš raných fázích vývoje, ale i o takové, které na první pohled neladí zcela přesně s naším investičním zaměřením. Chceme tedy otevřít dveře i dalším podnikatelům, kteří pracují na zajímavých B2B projektech, a mohou benefitovat z našeho know-how i dalších zdrojů,“ uvádí Lukáš Konečný, Junior Partner Y Soft Ventures.

Po vstupu do Startup Studia mohou začínající podnikatelé očekávat intenzivní individuálně postavenou podporu v inkubaci a akceleraci svých projektů, která může být završena i investicí ze strany Y Soft Ventures. Spolupráce se bude zaměřovat nejen na obecná témata související s budováním startupu, ale i na specifické oblasti týkající se například prodeje, marketingu, R&D, financí, výroby, HR nebo fundraisingu.

„Startup Studio je naše adaptace na současné podmínky na trhu startupů, v rámci které se snažíme zaměřit na spolupráci s firmami v jejich ranné fázi. V rámci Startup Studia tak vybraným projektům poskytujeme podobný servis a poradenství, jako již financovaným firmám. Např. pomoc s nastavením firmy, procesů pro základní existenci. Díky tomu vytváříme vztah ještě před investicí, což umožní nám i danému projektu lépe zhodnotit, zdali se chceme provázat i finančně skrz investici. A pokud nakonec neinvestujeme, tak jsme alespoň přispěli k rozvoji podnikatelského prostředí i za hranicemi našich kanceláří,“ vysvětlil Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0