3 otázky pro – Václava Muchnu, CEO Y Soft

DomůByznys

3 otázky pro – Václava Muchnu, CEO Y Soft

Ptáme se výrazných osobností byznysu, jak jejich podnikání epidemie ovlivnila a jaké mají očekávání.

Praha má první 3D tištěné parkourové hřiště na světě
Y Soft začíná překládat své online 3D výukové lekce pro české školy
Xerox má nového generálního ředitele Stevena Bandrowczaka
Prevence úniku dat v nemocnicích v období COVIDu

Česko a celá planeta má za sebou více než rok fungování v pandemickém stavu. Ptáme se výrazných osobností byznysu, jak jejich podnikání epidemie ovlivnila a jaké mají očekávání. Odpovídal Václav Muchna, CEO a spoluzakladatel Y Soft.

Zhruba jaké hospodářské výsledky očekává společnost Y SOFT za rok 2020?

Fiskální rok Y Softu začíná 1.7., takže jsme právě v polovině roku. Obecně můžeme konstatovat, že situace je lepší, než za první vlny, nikoliv však dobrá. Zdá se, že si firmy zvykají na “new normal” a v rámci možností se snaží pokračovat v businessu. Y Soft v prní polovině fiskální roku rostl o jednotky procent.

Můžete uvést plány firmy na rok 2021?

V roce 2021 budeme intenzivně rozvíjet naše cloudová řešení v rámci naší strategie Cloud First. Velkou událostí potom bude spuštění nové produktové řady Omni Series, jejíž první aplikací bude nástroj, který umožní I starším tiskárnám a kopírkám tisknout nativně přes Microsoft Universal Print (což je název pro řešení cloudového tisku v ekosystému Microsoft 365).

Můžete uvést příklady zemí, kde příkladný boj místních úřadů a využití nástrojů  k odražení pandemie pomohlo i vašemu podnikání?

Například Izrael prošel významnými lockdowny a to mělo značný dopad na business v této zemi. Nyní ale s napětím sledujeme s jakou rychlostí Izrael očkuje svoji populaci a očekáváme výrazné zlepšení podnikatelského klimatu v průběhu roku.Y Soft má mezi velkými izraelskými podniky velmi dobré jméno a business se tam daří udržet.

Dotazy byly původně využity pro zpravodajství ČIA News.

 

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1