Allegro spustilo Česku své online tržiště, láká na prodej bez poplatků

DomůByznys

Allegro spustilo Česku své online tržiště, láká na prodej bez poplatků

Skupina českých online tržišť (marketplace) se rozrostla o nového silného hráče.

Tržby Allegra v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 15,1 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762}
Polské Allegro dokončilo akvizici Mall Group a WE|DO za 881 milionů eur
Polské Allegro se dohodlo na akvizici MallGroup za 23,6 miliardy korun
Polské Allegro rozšiřuje e-shopové služby pro všechny trhy v Evropské unii

Skupina českých online tržišť (marketplace) se rozrostla o nového silného hráče. Do Česka podle očekávání přímo vstoupila polská skupina Allegro, která na adrese Allegro.cz spustila svůj český web (některé odkazy ale stále vedou na stránky v polštině).

Obchodníci mohou přes české Allegro začít nabízet zboží zákazníkům. Nově registrovaným prodejcům Allegro odpustí až do konce září poplatky za prodej.

Nakupovat a prodávat se zde dá zboží v desítkách kategorií – od elektroniky, přes hračky, oblečení, knížky či pneumatiky. K doručování zboží Allegro v Česku využívá službu WE|DO, kterou doplňje Zásilkovna.

Polské Allegro jedním z deseti největších internetových obchodů na světě. Měsíčně zde v průměru nakoupí 14 milionů zákazníků.

Model tržišť, na kterých mohou obchodníci za poplatek prodávat své zboží, zažívá v posledních letech rozmach. Se svým markteplace letos do Česka vstoupil německý Kaufland, tzv. partnerský prodej nabízí už delší dobu také Alza.cz nebo Heureka.cz.

Zdroj: Lupa.cz

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0