Arbes oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB

DomůByznys

Arbes oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB

Arbes dál roste. Oznámil akvizici společnosti SC Servis SflB.

PriceHubble kupuje český proptech startup Realtify za desítky milionů
EK díky ústupkům schválila převzetí firmy Activision Blizzard Microsoftem
PPF chystá další akvizice médií. Voyo a O2 TV zůstanou vedle sebe
Pražská WIA po části Casablancy kupuje Lemo Cloud, nabídne konektivitu s cloudem

Česká společnost Arbes Technologies, specialista na softwarová řešení pro bankovní a finanční sektor oznámila akvizici společnosti SC Servis Software for Investment Banking.

Důvodem je posílení odbornosti a vývoj nových modulů pro oblast výkonu depozitáře fondů, custody služeb a regulatorního reportingu. Vzájemná synergie specialistů obou společností zrychlí vývoj nové generace systémů pro investiční bankovnictví opírající se mikroservisní architekturu a další moderní technologie.

SC Servis SfIB se specializuje na oblast peněžního a kapitálového trhu. Arbes Technologies tedy nejen, že zvyšuje svůj podíl na trhu dodavatelů software pro investiční bankovnictví, ale také zároveň prohlubuje svou expertízu v oblasti investičního bankovnictví. Akvizicí získává Arbes sehraný tým specialistů z oblasti obchodování s cennými papíry, jejich správou, portfolio a risk managementu či výkaznictví pro ČNB, které je pro bankovní sektor zásadní.

„Z akvizice mám upřímnou radost, protože navyšujeme své lidské zdroje o tým, který má v tomto segmentu letité zkušenosti. Společně budeme moci rozšířit nabídku softwarových řešení a navázat spolupráci s potenciální klientelou mezi předními bankovními a finančními institucemi,“ dodává Michal Houštecký, CEO a člen představenstva společnosti Arbes Technologies. V průběhu tohoto roku dojde k plné integraci týmu SC Servis do struktur společnosti Arbes Technologies.

Jde o již čtvrtou akvizici v řadě

V posledních čtyřech letech Arbes akvírovala slovenský Finamis, startup INBRAIT a Crede Experto, a to se stejným cílem – růst. Větší tržní podíl umožňuje strategické doplnění služeb a produktů pro kompletní řešení v oblasti podnikových, finančních a bankovních informačních systémů.

„Spolupráci mezi Arbes Technologies a SC Servis vnímám jako významný krok kupředu. Společnými silami můžeme vyvíjet bankovní software nové generace, při jehož tvorbě nás budou motivovat a hnát stejné firemní hodnoty: profesionalita, flexibilita, inovace, férovost a odpovědnost,“ komentuje novou etapu Jiří Šafář, jednatel společnosti SC Servis. Obě firmy spojují tři desetiletí na trhu, hluboké odborné znalosti a zkušenosti.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0