Mews kupuje severoamerický systém pro správu hotelů Frontdesk Anywhere

DomůByznys

Mews kupuje severoamerický systém pro správu hotelů Frontdesk Anywhere

Český scaleup Mews odstartoval začátek roku akvizicí společností Frontdesk Anywhere.

PPF chystá další akvizice médií. Voyo a O2 TV zůstanou vedle sebe
KKCG koupila globální technologickou společnost Avenga od Oaktree a Cornerstone
Cisco kupuje kyberbezpečnostní společnost Kenna
eD Group kupuje firmu na vývoj pokladních systémů WinShop Software

Český scaleup Mews odstartoval začátek roku akvizicí společností Frontdesk Anywhere.

Jde o cloudový hotelový software (PMS) se sídlem v San Francisku, od kterého si Mews slibuje urychlení transformace pohostinství a upevnění své pozice v Severní Americe. Jde zároveň o třetí akvizici v regionu za posledních 12 měsíců.

Frontdesk Anywhere, založený v srdci Silicon Valley v roce 2009, je oceňovaný cloudový systém pro správu nemovitostí pro nezávislé hotely a hotelové řetězce. Poskytuje hoteliérům platformu, která zefektivňuje provoz, zvyšuje příjmy a zlepšuje zážitek hostů.

Akvizice Frontdesku Anywhere přichází v Mews po neuvěřitelně dynamickém roce. V roce 2023 překročil český scaleup počet 5 000 zákazníků po celém světě a zpracoval přes 5 miliard dolarů skrz Mews Payments. Díky nové akvizici lze očekávat další růst těchto čísel společně s pokračujícím plněním vize Mews – automatizovat operace pro moderní hoteliéry tak, aby se mohli soustředit na své hosty.

„Frontdesk Anywhere má za sebou neuvěřitelnou cestu transformace pohostinství. Spolupracovali jsme s některými z nejprogresivnějších hotelových firem a řetězců. Teď, díky spojením sil s Mews, máme příležitost dále pracovat na evoluci v pohostinství. S týmem, zákazníky i partnery Frontdesku Anywhere budeme pokračovat na změně ve využívání technologií a softwarů hoteliéry, které jim pomohou zajistit jedinečné zážitky pro hosty,“ říká k akvizici Joe Kiernan, CEO a zakladatel Frontdesku Anywhere.

„Přivítat v Mews tak raného cloudového inovátora v podobě společnosti Frontdesk Anywhere ještě více podporuje závazek, který jsme si vůči Severní Americe vytyčili. Začlenění Frontdesku Anywhere posiluje naše portfolio, podporuje úsilí v Severní Americe, kde jsme v minulém roce zaznamenali nejrychlejší růst, ale i touhu změnit hotelové technologické prostředí na tomto kontinentu,“ říká Richard Valtr, zakladatel společnosti Mews.

Akvizice Frontdesku Anywhere znamená osmou akvizici pro Mews Ventures, s předchozími akvizicemi společností HotelPerfect (2021), Cenium (2022), Bizzon (2022), Hotello (2023) či Nomi (2023).

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0