Atos posiluje pozici na trhu velkých dat akvizicí české firmy DataSentics

DomůByznys

Atos posiluje pozici na trhu velkých dat akvizicí české firmy DataSentics

Atos posiluje pozici na trhu velkých dat a počítačového vidění akvizicí české firmy DataSentics.

Meta se ve čtvrtek chystá spustit síť Threads, která má konkurovat twitteru
Fintech Orka Ventures uzavřel partnerství s finským hráčem v cloud karetních transakcích Enfuce
Daktela za desítky milionů kupuje Coworkers.ai
Tržby Meta vzrostly o tři procenta na 28,65 miliardy dolarů, zisk klesl

Společnost Atos v tomto týdnu oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí české společnosti DataSentics, která se specializuje na datovou vědu a vyvíjí podniková řešení umělé inteligence a strojového učení (AI/ML).

Atos touto akvizicí rozšíří své portfolio v oblasti AI/ML a počítačového vidění o nové produkty založené na AI a datově vědeckých schopnostech. Uvítá do svých řad také vysoce profesionální tým zhruba 100 datových vědců a techniků AI/ML.

Pražská společnost DataSentics byla založena v roce 2016. Zabývá se strojovým učením a informačním inženýrstvím a jejich uplatněním v podnikové praxi. Svá řešení prodává primárně ve střední a západní Evropě větším podnikům, přičemž se výrazně zaměřuje na odvětví finančních služeb, maloobchodu a médií.

Spojením schopností společností Atos a DataSentics vznikne globální poskytovatel AI/ML řešení, z nichž budou mít užitek všichni jejich společní zákazníci.

„Je to úžasná příležitost rozšířit naše stávající schopnosti v oblasti AI/ML. DataSentics posílí naše celosvětové aktivity v oblasti AI/ML, kde již dnes využíváme odborné kapacity z našich nedávných akvizic: zData, Miner & Kasch a Ipsotek,“ říká Pierre Barnabé, výkonný viceprezident a ředitel divize velkých dat a bezpečnosti společnosti Atos.

 „Jsme nadšení, že globální dosah skupiny Atos a její výrazná odvětvová specializace přispěje k většímu rozšíření našich AI produktů a řešení k reálnému užitku zákazníků po celém světě,“ říká Petr Bednařík, generální ředitel a zakladatel společnosti DataSentics.

Uzavření transakce se očekává ve 4. čtvrtletí 2021.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0