Edge řešení Dell rozšiřují IT kapacity mimo datové centrum

DomůSoftware

Edge řešení Dell rozšiřují IT kapacity mimo datové centrum

Společnost Dell Technologies přichází s nabídkou nových infrastrukturních řešení zaměřených na okraj sítě. Ta pomohou zákazníkům zjednodušit implem

Novoroční přání se přesouvají do online prostoru
Nové modely Lenovo ThinkPad a ThinkBook
Andrej Jenčo na pozici Business Intelligence Team Lead v Millennium
Cisco přichází s inovacemi komunikační platformy Webex

Společnost Dell Technologies přichází s nabídkou nových infrastrukturních řešení zaměřených na okraj sítě.

Ta pomohou zákazníkům zjednodušit implementace a získávat větší užitek z dat generovaných a zpracovávaných mimo tradiční datová centra a veřejný cloud – od vzdálených lokalit v náročných podmínkách přes maloobchodní provozovny po výrobní provozy.

„Periferie sítě je další významný směr rozvoje technologií. Nachází se všude kolem nás, od maloobchodu a výroby přes chytrá města po nemocnice,“ říká Michael Dell, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Dell Technologies. „Inovujeme jednoduchá řešení tak, aby zákazníci mohli analyzovat data blíže místu jejich vzniku, rychleji rozhodovat, zlepšovat výsledky a dosahovat pokroku.“

Výzkumná společnost IDC odhaduje, že do roku 2023 bude 50 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} nové infrastruktury nasazováno na periferii sítě. Již 69 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} firem z žebříčku Fortune 100 využívá periferní řešení společnosti Dell Technologies. Ta vychází vstříc potřebám řízení životního cyklu dat v místech, která představují další významnou oblast technického rozvoje. Mezi představená nová řešení a aktualizace inovace patří:

  • Satelitní uzly Dell EMC VxRail přináší provozní model a efektivitu infrastruktury VxRail do periferních umístění, avšak se sníženými prostorovými nároky. Odvětví jako maloobchod a průmyslová výroba nebo odloučená pracoviště a pobočky mohou začít využívat VxRail s nižšími náklady. Satelitní uzly VxRail jako jediné hyperkonvergované infrastrukturní řešení vyvinuté ve spolupráci se společností VMware automatizují každodenní činnosti, monitorování stavu a řízení životního cyklu z jednoho místa bez potřeby místních technických prostředků a lidské obsluhy.
  • Ověřený design Dell Technologies s platformou Litmus pro průmyslovou výrobu pomáhá připojit, spravovat a koordinovat různá průmyslová zařízení, data a aplikace na okraji sítě – od výrobního provozu po podnikový – zcela bez potřeby programování. Výrobci mohou rychle rozhodovat o opravách zařízení před jeho selháním, zvyšovat kvalitu výroby a šetřit náklady díky analýze dat v reálném čase a centralizované správě zařízení zajišťované průmyslovou IoT platformou Litmus. Řešení je založené na serverech Dell EMC VxRail nebo PowerEdge, s možností využít softwarovou výbavu VMware Edge Compute Stack. Jedná se o druhé řešení od společnosti Dell Technologies, které podnikům pomáhá zvládnout komplikovanou implementaci edge technologií v průmyslových prostředích.
  • Brána Dell EMC Edge Gateway pomáhá bezpečně připojit různá okrajová zařízení v prostředích OT a IT a využívat získaná data. Kompaktní brána pro edge prostředí s podporou 5G, s procesory Intel Core 9. generace v provedení bez aktivního chlazení je určená pro nasazení v průmyslových prostředích a odolává teplotám v rozsahu od -20 °C do 60 °C. Brána, která je dostupná zákazníkům buď přímo, nebo v rámci OEM řešení, nabízí úložnou a výpočetní kapacitu pro lokální zpracování dat a analytické aplikace. Pomáhá tak vyřešit problematická místa sběru a zpracování dat.
  • Platforma Dell EMC pro streamování dat (SDP) přináší vylepšenou optimalizaci s využitím GPU pro servery Dell EMC VxRail a PowerEdge pro účely zpracování streamovaného videa v prostředí s nižší latencí a snímkovou frekvencí a na podporu analýzy v reálném čase. Zákazníci mohou s využitím nového periferního řešení provozovat nenáročné pracovní zátěže na jednom jádru, to znamená, že mohou začínat v malém rozsahu a rozšiřovat infrastrukturu podle potřeb IT.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0