Avast se bude podílet na vývoji evropské digitální peněženky

DomůByznys

Avast se bude podílet na vývoji evropské digitální peněženky

Evropská komise vybrala uskupení EU Digital Identity Wallet Consortium, které Avast spoluzaložil, pro pilotní projekt evropské digitální identity.

Analýza hrozeb: firmám hrozí napadení hlavně ransomwarem
Podezření na únik dat 3,8 milionů uživatelů Facebooku a Clubhousu
Avast: Data milionu Čechů v ohrožení kvůli úniku z Facebooku
Nový podvod na TikToku láká na kryptoměny, zneužívá známé osobnosti

Evropská komise vybrala uskupení s názvem EU Digital Identity Wallet Consortium (EWC) k realizaci jednoho z velkých pilotních projektů v rámci nového ekosystému EU Digital Identity Wallet (peněženka EUDI).

Avast, přední značka společnosti Gen v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí, spoluzaložil vítězné konsorcium.

Peněženka EUDI je součástí navrhované směrnice eIDAS2.0, která poskytne všem evropským občanům přístup k důvěryhodné digitální identitě vydávané jejich vládou a akceptované všemi členskými státy EU a EFTA.

Konsorcium EWC, které vedou vlády Švédska a Finska, podporuje více než 50 organizací včetně vlád, odborníků z odvětví cestovního ruchu a elektronických plateb a technologických partnerů se zkušenostmi v oblasti digitální identity, aplikací peněženek, služeb digitální důvěry a integrace těchto technologií do online služeb.

„Digitální peněženky se stávají běžnou záležitostí, pro občany EU tak bude peněženka EUDI zásadní inovací. Umožní jim bezpečněji prokázat svou identitu na internetu a mít kontrolu nad zveřejňováním svých osobních údajů. V pilotním projektu se zaměříme na cestování. Ukážeme, jak lze zjednodušit často problematické transakce na cestách a učinit je bezpečnějšími jak pro uživatele, tak pro cestovní kanceláře,“ říká obchodní ředitel pro Evropu ve společnosti Gen a člen výkonného týmu EWC Andrew Tobin.

Pilotní projekt EWC se zaměří na využití evropské digitální peněženky v oblasti cestování – například při poskytování informací o cestujících, nákupu zboží a služeb a důvěryhodných obchodních transakcích. Bude se soustředit na  zásadní situace pro online život lidí a rovněž identifikuje překážky a faktory, které by mohly bránit přijetí a rozšíření peněženky EUDI. Uživatelskou přívětivost pilotních scénářů budou testovat a hodnotit koncoví uživatelé z celé Evropy.

„Elektronické obchodování je po sociálních sítích a zasílání zpráv tím nejrozšířenějším využitím internetu. Ukázkou přínosu digitálních peněženek pro cestování budeme moci tyto poznatky přenést i na další typy e-commerce, jako jsou například online nákupy. Avast je hrdý na to, že se může podílet na tomto zásadním kroku k posílení digitální svobody po celém světě, který pomůže lidem žít jejich digitální život bezpečně, v soukromí a bez starostí dnes i v budoucnu,“ doplňuje Tobin.

Konsorcium EWC zahájí pilotní projekt začátkem příštího roku. Aktuální informace a kompletní seznam všech členů EWC jsou k dispozici na webových stránkách https://eudiwalletconsortium.org/.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0