Bitcoin se propadl pod 30 tisíc dolarů, trh kryptoměn přišel o 100 miliard

DomůByznys

Bitcoin se propadl pod 30 tisíc dolarů, trh kryptoměn přišel o 100 miliard

Cena bitcoinu se propadla pod 30 tisíc dolarů.

Komise pro cenné papíry a burzy v USA schválila 11 bitcoinových ETF
Bondster umožní investici do úvěrů zajištěných bitcoiny
Bitcoin překonal hranici 40.000 USD a dál roste, posilují i další kryptoměny
Bitcoin dál posiluje, překonal hranici 30.000 dolarů

Cena bitcoinu se propadla pod 30 tisíc dolarů. Kryptoměnový trh umazal za 24 hodin téměř 100 miliard.

Psala se polovina dubna, když byla cena jednoho bitcoinu na rekordním maximu. Tehdy se nejpopulárnější kryptoměna obchodovala za více než 63 tisíc dolarů, tedy přes 1,3 milionu korun. Kryptoměnový svět se však vyznačuje svou vysokou volatilitou a bitcoin není žádnou výjimkou. Přetočíme-li totiž čas o tři měsíce dopředu, tedy do dnešních dnů, zjistíme, že se cena bitcoinu stihla propadnout až pod hranici 30 tisíc dolarů. Nakoupit jeden BTC lze nyní za méně než 650 tisíc korun.

Bitcoin s sebou při svém propadu vzal i další kryptoměnové tokeny a podle dat portálu CoinMarketCap umazal celý kryptoměnový trh během posledních 24 hodin zhruba 98 miliard dolarů. Bitcoin se propadl o 6 procent, Ethereum o téměř 9 procent a Ripple o necelých 10 procent. Za pádem ceny bitcoinu nyní podle analytiků stojí i velký výprodej na globálních akciových trzích.

„Na světových trzích došlo k rozsáhlému výprodeji, riziková aktiva obecně klesají,“ cituje magazín CNBC Annabelle Huangovou, partnerku společnosti Amber Group poskytující finanční služby v oblasti kryptoměn. Podle ní existují obavy o kvalitu a sílu hospodářského oživení. „V kombinaci s nedávným oslabením bitcoinu to poslalo trh s kryptoměnami dále dolů,“ dodává Huangová.

Od dubnových historických maxim odepsal bitcoin už více než padesát procent. Pod 30 tisíc dolarů se dostal naposledy před měsícem, načež se držel zhruba mezi 31 a 35 tisíci dolary. Globální kapitálové trhy jsou aktuálně v nejistotě i kvůli přibývajícím případům nových mutací koronaviru v různých oblastech světa, což může ovlivnit to, jak rychle bude pokračovat ekonomické oživení.

Zdroj: CzechCrunch.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0