LinkedIn odprodal službu Slideshare

DomůByznys

LinkedIn odprodal službu Slideshare

Službu Slideshare odprodá společnost LinkedIn firmě Scribd. Nový vlastník díky transakci významně, téměř dvojnásobně, rozšíří svou uživatelskou základnu.

WhatsApp bojuje o odcházející uživatele, rozesílá jim zprávy o soukromí
COVID v byznysu: Kanceláře Avastu jsou od března prázdné, tržby přesto rostou
Prezident Biden útočí na Amazon za neplacení daní v USA
Trh zařízení pro chytrou domácnost v EMEA se v druhém pololetí dočká oživení

Službu Slideshare odprodá společnost LinkedIn firmě Scribd. Nový vlastník díky transakci významně, téměř dvojnásobně, rozšíří svou uživatelskou základnu.

Služba Slideshare, která slouží k ukládání a sdílení prezentací a dokumentů, disponuje přibližně 100 miliony aktivních účtů.

Pro společnost Scribd představuje nákup vhodné doplnění jejího portfolia. V rámci svého stávajícího byznysu se zaměřuje na veškerou, resp. obecnou klientelu, Slideshare cílí primárně na odborníky, profesionály.

Společnost LinkedIn převzala službu Slideshare v roce 2012. Provázala ji s funkcionalitami své profesně orientované sociální sítě. I z tohoto důvodu tvoří její obsah zejména odborné prezentace a dokumenty, jež uživatelé sdílí a komentují. Lze předpokládat, že tyto funkcionality obě strany zachovají i do budoucna.

Nový provozovatel služby chce archivní i aktuální obsah, kolekci přibližně 40 milionů prezentací a dokumentů PDF, na základě personalizovaných doporučení nabízet a poskytovat svým uživatelům. S touto funkcionalitou ostatně má již vlastní bohaté zkušenosti. Knihovna Scribd obsahuje více než 100 milionů dokumentů, které do ní vložila její komunita. V rámci prémiového odběru nabízí přístup k více než jednomu milionu elektronických knih, audio knih, podcastů a časopisů.

Finanční podmínky obchodu nebyly zveřejněny. Transakce bude dokončena koncem letošního září.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0