Česká IT firma eMan zakládá fintech investiční fond

DomůByznys

Česká IT firma eMan zakládá fintech investiční fond

Česká IT firma eMan zakládá vlastní investiční fond, bude zaměřen na fintech a digitalizaci.

Bitcoin stoupl nad 31.500 USD, což je 13měsíční maximum
Vodafone nabízí nové tarify se zvýhodněním až 800 korun měsíčně
Aukro nově povede Sadílek, portál za rok prodal zboží za 3 miliardy Kč
Tech Data uzavírá novou distribuční dohodu se Suunto

Pražský softwarový dům zakládá investiční fond s názvem eMan Innovations. Zaměří se na české i zahraniční projekty s globálními ambicemi. 

Jednotky až desítky milionů korun bude nový investiční fond investovat do jednotlivých projektů z oblastí fintech, digitalizace služeb, průmyslu nebo třeba dopravy. Záměrem je investovat do zhruba dvou až tří zajímavých startupů ročně. Fond vznikne ve spolupráci se společností Starteepo.

„Jako partnera k novému projektu jsme zvolili Starteepo právě na základě předchozích skvělých zkušeností, kdy nám v loňském roce pomáhali při našem úspěšném úpisu na pražské burze Start,“ vysvětluje Jiří Horyna, CEO společnosti eMan.

Nové příležitosti, větší portfolio i kontrola financí

Svou podstatou bude nový investiční fond připomínat technologický inkubátor. Investovat má softwarový dům v plánu primárně do produktů a služeb, které mají vazbu na oblasti, ve kterých eMan působí, nebo podporovat interní projekty za cílem přitáhnout nové a aktivní členy do rodiny eMan.

Založením fondu prostřednictvím investic do technologických firem můžeme úspěšně rozšířit portfolio naší společnosti o nové zajímavé produkty a služby, navíc tím vytváříme zdroj další hodnoty pro naše akcionáře a v neposlední řadě se tímto krokem výrazně odlišujeme od konkurence,“ vysvětluje Horyna.

Spolupráce s českými univerzitami

U podporovaných projektů bude fond otevřen jak majoritní, tak minoritní finanční účasti, kde se při konci spolupráce nabízí jak možnost „exitu“, tak případné integrace do portfolia eManu.

„Fond by mohl otevřít dveře i případným spolupracím s českými univerzitami, což vnímáme jako velké plus. Více informací, včetně prvních zainvestovaných projektů, prozradíme na jarním burzovním Start Day,“ zakončuje Jiří Horyna.

Úspěšný rok pro pražský softwarehouse podtrhuje i to, že eMan letos očekává celkové výnosy ve výši 210 milionů korun, jak bylo predikováno začátkem roku.

Podrobnosti o fondu naleznete na www.emaninnovations.cz

O společnosti eMan:

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a související služby, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a služeb. Kvalitu námi vyvinutých řešení potvrzují desítky získaných ocenění. eMan působí v České republice a ve Spojených státech amerických. Od roku 2020 jsou akcie společnosti volně obchodovány na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha na burze RM-Systém, kterou provozuje Fio banka.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0