Český fintech hyponamiru.cz sjednal hypotéky za miliardu korun

DomůByznys

Český fintech hyponamiru.cz sjednal hypotéky za miliardu korun

Fintech hyponamiru.cz jako první nezávislý online zprostředkovatel hypoték v Česku sjednal za necelý rok úvěry na bydlení za více než miliardu korun.

Ondřej Šafář: Zaměstnanců ESETu se protiepidemická opatření dotkla jen minimálně
Kingston loni klientům prodal 22,3 milionu SSD disků
Čekáte na výsledek COVID testu? Prověřujte odkazy!
Szymon Solnica novým PR manažerem v Hewlett Packard Enterprise

Fintech hyponamiru.cz jako první nezávislý online zprostředkovatel hypoték v Česku sjednal za necelý rok úvěry na bydlení za více než miliardu korun. V letošním roce je v plánu objem hypoték sjednaných online zdvojnásobit.

Za uplynulý rok si Češi přes online hypoteční bankovnictví hyponamiru.cz sjednali úvěry na bydlení za více než miliardu korun. Pro letošní rok je ambicí firmy objem hypoték sjednaných online minimálně zdvojnásobit. „V současné době přibližně čtvrtina zájemců o hypotéku využívá k porovnání nabídek jednotlivých bank některý z online srovnávačů. Podíl uživatelů těchto platforem se bude zvyšovat a s ním i objem hypoték sjednaných na dálku. Rostoucí trend je nezastavitelný a současná doba jako katalyzátor změn tomu napomáhá. Věřím tomu, že do pěti let se stane online refinancování hypoték naprosto běžným standardem a komoditní službou. V případě nových hypoték to může trvat o pár let déle,“ myslí si Miroslav Majer, zakladatel online sjednávače hypoték hyponamiru.cz.

Zájemci o úvěr na bydlení i samotné banky si na novou službu online sjednání hypotéky postupně zvykají. Rychlejšímu rozvoji online hypoték dlouhou dobu bránily především zastaralé zákony a postupy bank při uzavírání hypoték, které se velmi těžce a pomalu mění. „Do realizace myšlenky online hypoték jsme se naplno pustili před čtyřmi lety a podmínky v té době nebyly lehké. Osobně jsem čekal větší vůli bank věci měnit. V posledních dvou letech, kdy vrcholí zájem o hypotéky, jsme ovšem svědky rostoucího tlaku na digitalizaci služeb,“ doplňuje Miroslav Majer.

K růstu počtu hypoték sjednaných online zcela jistě přispěje i projekt bankovní identity. Postupně přibývají banky, které tuto službu svým klientům nabízí. Uživatelé této služby budou moci podepisovat úvěrové smlouvy elektronickou formou a hypotéky se tak stanou zcela distanční. Výrazně se také zjednoduší a zrychlí komunikace se státními institucemi. Miroslav Majer k tomu dodává: „Jsme jedna z prvních firem v Česku, která služby bankovní identity využívá. Nyní nám slouží ke vzdálené identifikaci zájemce o hypotéku v souvislosti s evropskou směrnicí proti praní špinavých peněz. Do konce letošního roku by měla začít sloužit i k online podpisu schválené úvěrové dokumentace.“

Ze statistik hyponamiru.cz vyplývá, že největší zájem o online hypotéky mají muži s vysokoškolským diplomem, ve věku kolem 35 let, žijící ve městě a s nadprůměrným příjmem. Průměrná doba splatnosti hypotéky sjednané online je 26 let.

Fintech hyponamiru.cz s využitím moderních technologií monitoruje aktuální úrokové sazby hypoték na trhu, porovnává více než 25 tisíc kombinací úvěrů na bydlení a vybírá z nich na základě požadavků zájemce o hypotéku nejvýhodnější nabídky. V dubnu roku 2020 společnost spustila vlastní online hypoteční bankovnictví. Aktuálně pro fintech hyponamiru.cz pracuje více než 30 lidí. Od svého založení sjednala firma hypotéky za více než dvě miliardy korun.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0