Thein kupuje ICT poskytovatele služeb C SYSTEM CZ

DomůByznys

Thein kupuje ICT poskytovatele služeb C SYSTEM CZ

Thein kupuje C SYSTEM CZ, jednoho z největších hráčů v ICT službách, jehož agregované tržby se blíží 1,8 miliardám.

NÚKIB varuje před zranitelnostmi BIG-IP a BIG-IQ od F5 Networks
Společnost Lenovo uvedl na veletrhu CES ThinkBook 16p
Microsoft v Česku zvýšil tržby z 1,9 na 2,3 miliardy korun.
Tasneem Domingo novou Inventory & Data Manager v Adform

Thein SICAV kupuje C SYSTEM CZ, jednoho z největších hráčů v ICT službách, jehož agregované tržby se blíží 1,8 miliardám.

J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznamuje akvizici skupiny společností C SYSTEM CZ, předního českého dodavatele ICT a českou servisní jedničku. Fond Thein tím dosahuje významného milníku ve svém rozvoji dosažením agregovaných tržeb ve výši 2,5 miliard korun, tedy cíle, který si na toto období vytyčil při svém vzniku. Zároveň se díky akvizici významné české ICT společnosti dostává k devíti regionálním pobočkám a tisícům zákazníků, jimž může nabídnout služby ze svého širokého portfolia. Společnost C SYSTEM CZ, a.s. je dílem Jana Nečase a Pavla Hajna, kteří ve společnosti budou nadále působit.

Pro skupinu Thein je tato akvizice významným milníkem, dosáhne díky ní na agregované tržby blížící se 2,5 miliardám korun. Akvizice má i významný vliv na klientské portfolio skupiny, jak doplňuje Tomáš Budník, spolumajitel fondu J&T Thein SICAV: “Akvizicí získáváme silnou síť regionálních poboček, které obsluhují zejména firemní zákazníky a regionální státní i veřejnou správu. Umožní nám to stavět na vztahu s několika tisíci firem, které jsou již dnes zákazníky skupiny. Těm můžeme nově nabízet rozšířené portfolio ICT služeb, jako je například IaaS a DaaS, ale také poskytovat v dnešní době velmi žádané služby z oblasti kybernetické bezpečnosti.”

C SYSTEM CZ, a.s. poskytuje široké portfolio služeb od konzultací a poradenství, přes outsourcing a správu ICT. ČESKÝ SERVIS, a.s. zajišťuje záruční i pozáruční opravy. Integrovat společnosti skupiny C SYSTEM CZ do skupiny firem Thein má za úkol Jana Moravová, CEO fondu, která k akvizici dodává: “Těším se na spolupráci s týmem odborníků, kteří mají zkušenosti s rozmanitým portfoliem služeb firmy ze skupiny C SYSTEM CZ. Jsem přesvědčena, že dobře využijeme společné know-how a synergické efekty napříč celou skupinou firem v naší Thein Digital entitě.

Jan Nečas, dosavadní majitel a generální ředitel skupiny C SYSTEM CZ k akvizici říká: “Po více než rok trvajícím procesu jsem rád, že předávám skupinu C SYSTEM CZ ve velmi dobré kondici fondu Thein. Jsem rád, že mnohaleté úsilí budování skupiny bude pokračovat pod křídly ještě většího celku a využije tak potenciál lidí, na kterých C SYSTEM CZ doposud stavěl. Pro všechny – zaměstnance, zákazníky i obchodní partnery – je to další příležitost pro růst.”

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0