Fond eMan Innovations rozšiřuje investiční portfolio o chytré domy

DomůByznys

Fond eMan Innovations rozšiřuje investiční portfolio o chytré domy

Investiční fond pražského softwarového domu eMan oznámil další investici v řádu vyšších jednotek milionů korun. Se 45{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podílem vstupuje do společnosti Juooh.

Falešné e-maily se škodlivým kód cílí na evropské státy, i na Česko
Samuel Huba střídá v čele Shoptetu Miroslava Uďana
Umělou inteligenci zavedla již čtvrtina průmyslových podniků
Tomáš Cinek novým obchodním ředitelem FinGO

Investiční fond pražského softwarového domu eMan oznámil další investici v řádu vyšších jednotek milionů korun. Se 45{94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} podílem vstupuje do společnosti Juooh.

S vidinou chytré budoucnosti technologický holding eMan doplňuje své portfolio o další nepostradatelnou část průmyslu – chytré a udržitelné bydlení. Rozšíření investičního záběru mimo čistě technologická odvětví vidí zástupci eMan Innovations jako příležitost integrovat chytrý software a technologie právě do segmentů, které ještě nevyužívají jejich plný potenciál. V rámci holdingu se pak nabízí využití synergií s ostatními zainvestovanými projekty například v rámci investičního vehiklu Tasty Capital.

„Ve spolupráci se společností Juooh se nám podařilo prodat většinu výrobních kapacit na roky 2023 i 2024 a výstavba prvního resortu v Krušných horách je v plném proudu. Pokud se nám bude takto dařit i nadále, plánujeme v příštích letech zahájit stavbu vlastní továrny,“ vysvětluje Michal Košek, člen správní rady eMan Innovations. Sám tvrdí, že ambicí je využít principů komunitní energie a IoT. „Díky portfoliu eMan a eMan Innovations, kde spolupracujeme se společnostmi jako Hardwario nebo CritonVision s projektem eRig, můžeme navíc domy udělat chytřejší a bezpečnější,“ dodává Košek.

Venture kapitálový fond eMan Innovations vnímá mimo jiné významné příležitosti a synergie v oblasti energetiky. Díky svým velkým zkušenostem a know-how chystá fond rozšířit své portfolio i v tomto ohledu, kdy plánuje další investici. Propojení chytrého softwaru a aplikací na jedné straně a technologie související se světem energetiky vnímá jako velmi zajímavou příležitost. Systémy pro komunitní energetiku, ostrovní domy, propojení solárních elektráren, tepelných čerpadel a dalších technologií do chytrých sítí teprve čekají na velkou vlnu inovativních řešení.

Domky, bunkry i hausbóty

Představivosti se ani ve výstavbě modulárního obydlí meze nekladou, a tak společnost Juooh reaguje na celou paletu potřeb. Vedle „standardních“ modulárních domů, které Juooh umí hotové přemístit v podstatě kamkoliv, nově napíná síly také směrem k ještě před rokem poměrně nestandardnímu požadavku – modulárním bunkrům.

„Naše domky se skládají z několika částí a je možné je zvětšovat i zmenšovat podle potřeb koncového zákazníka. V dnešní ekonomice je rychlá výstavba, nižší náklady a škálovatelnost obydlí vhodnou alternativou pro mnohé,“ dodává Petr Křivský, jednatel společnosti Juooh.

Společnost Juooh se soustředí i na specifika dalších trhů. Aktuálně jedná s nizozemskou společností o výstavbě prvních modulárních hausbótů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1