Fúzí firemTech Data a Synnex vznikl silný hráč na poli IT distribuce

DomůByznys

Fúzí firemTech Data a Synnex vznikl silný hráč na poli IT distribuce

Společnosti SYNNEX a Tech Data dokončují fúzi a stávají se TD SYNNEX, předním globálním distributorem a agregátorem řešení pro IT ekosystém.

Za třetinou útoků u nás stál jediný malware, terčem jsou uživatelská hesla
O svůj email u Seznamu přijde až 200 000 uživatelů ročně. Firma zvýší bezpečnost
U insolvencí v Česku zůstává problémem pokulhávající digitalizace
Google v reakci na nový zákon omezí náhledy zpráv

Společnosti SYNNEX a Tech Data dokončují fúzi a stávají se TD SYNNEX, předním globálním distributorem a agregátorem řešení pro IT ekosystém.

Novým CEO firmy bude Rich Hume. Dennis Polk, dosavadní výkonný ředitel společnosti SYNNEX, se stane výkonným předsedou představenstva společnosti TD SYNNEX.

„TD SYNNEX má v dnešním neúnavně se transformujícím technologickém ekosystému jedinečnou pozici,“ řekl Rich Hume, výkonný ředitel TD SYNNEX. „Jako všestranný distributor a agregátor řešení pro IT ekosystém posilujeme celé naše portfolio řešení a zvedáme laťku hodnoty, kterou poskytujeme zákazníkům a dodavatelům, díky mimořádnému dosahu, efektivitě a odborným znalostem. Je mi ctí vést společnost TD SYNNEX, čítající tým 22 000 talentovaných pracovníků po celém světě.“

„Těší nás, že jsme dokončili sloučení, a soustředíme se na integraci našich podniků,“ uvedl Dennis Polk, výkonný předseda představenstva společnosti TD SYNNEX. „Větší šíře a hloubka naší nabídky a příležitosti před námi nám dodávají energii, abychom svým akcionářům poskytovali mimořádnou hodnotu.“

Zákazníci i IT dodavatelé budou mít bezkonkurenční přístup ke globální distribuční platformě s nejlepší nabídkou produktů v největších a nejziskovějších produktových segmentech. Společnost TD SYNNEX poskytuje možnost akcelerovat zavádění nových technologií, diverzifikovat toky příjmů, vytvářet příležitosti pro cross-selling a přinášet na trh komplexní nabídky „everything as a service“.

V rámci fúze Hume podtrhuje společenskou odpovědnost společnosti TD SYNNEX a závazek být celosvětově vyhledávaným zaměstnavatelem v oblasti IT: „Vedle zásadní role při transformaci technologického prostředí má společnost TD SYNNEX stejně důležitou odpovědnost za svůj pozitivní dopad na svět. Naše zaměření na společenskou odpovědnost firmy ztělesňuje náš závazek učinit svět lepším místem, a to nyní i v budoucnosti.“

Společnost Tech Data Corporation byla dříve plně vlastněna fondy spravovanými přidruženými společnostmi Apollo Global Management, Inc. (NYSE: APO) (dále jen „fondy Apollo“) a jejich spoluinvestory. Podle podmínek dohody o fúzi získaly fondy Apollo celkem 44 milionů kmenových akcií, 1,1 miliardy USD v čisté hotovosti po zohlednění kapitálového příspěvku ve výši 500 milionů USD od společnosti Apollo a refinancování čistého dluhu společnosti Tech Data a nyní vlastní přibližně 45 procent společnosti TD SYNNEX.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0