Gen, nástupník Avastu, vstupuje do nadace OpenWallet Foundation

DomůByznys

Gen, nástupník Avastu, vstupuje do nadace OpenWallet Foundation

Gen, nástupnická společnost Avastu, vstupuje jako jeden ze čtyř zakládajících hlavních členů do nadace OpenWallet Foundation (OWF).

MU, ČVUT a VUT založily ústav na kyberbezpečnost
Konec manuální kontroly tisku. Canon detekuje chyby v QR kódech
Novým CTO ČMIS se stal Jindřich Mičán
Dell: Firmy nevěří v obnovu ztracených dat po kyberútoku

Gen, nástupnická společnost Avastu, vstupuje jako jeden ze čtyř zakládajících hlavních členů do nadace OpenWallet Foundation (OWF).

Nadaci OWF zakládá uskupení Linux Foundation Europe (jehož členem byl i Avast) s cílem vyvinout software na otevřeném zdrojovém kódu, který bude podporovat interoperabilitu pro širokou škálu využití digitálních peněženek, včetně plateb, prokazování totožnosti a ukládání ověřených pověřovacích údajů, jako je zaměstnání, vzdělání, finanční situace či oprávnění, a zajistí tak důvěru v digitální budoucnost.

Nadace má v současné době okolo čtyřiceti členů z řad předních světových firem, akademických i státních institucí a neziskových organizací a další budou přibývat.

Prezident společnosti Gen Ondřej Vlček k tomu říká: „Nadace OpenWallet Foundation bude hrát zásadní roli při zajišťování interoperability digitálních peněženek, která bude podporovat širokou škálu jejich využití a zároveň zachovávat soukromí lidí. Digitální peněženky nabízejí budoucnost, která zajistí lepší soukromí a bezpečí na internetu a umožní lidem větší kontrolu nad svými osobními údaji, nad tím, s kým jsou sdíleny a kdy a jak jsou využívány. Společnost Gen je hrdá na to, že podporuje OpenWallet Foundation od jejího vzniku a nyní i jako jeden z jejích prvních hlavních členů.“

Sama OWF vydávat digitální peněženku nebude, ani nebude nabízet pověření nebo vytvářet nové standardy, ale její engine postavený na otevřeném softwaru se stane jádrem, které budou další organizace a firmy využívat při vývoji vlastních digitálních peněženek.

Tyto peněženky se budou snažit funkčně vyrovnat těm nejlepším dostupným peněženkám a zachovat interoperabilitu s významnými mezinárodními projekty, jako je například digitální peněženka EUDI (EU Digital Identity Wallet).

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0