Google bude českým médiím platit za zprávy. Na startu pro 5 vydavatelství

DomůByznys

Google bude českým médiím platit za zprávy. Na startu pro 5 vydavatelství

Česká pobočka společnosti Google bude podle její výkonné ředitelky Tatiany le Moigne českým médiím platit za zprávy.

Google v reakci na nový zákon omezí náhledy zpráv
Google ve službě My Ad Center nabídne u Androidu více kontroly nad zobrazením reklamy
Google začal v ČR a na Slovensku předpovídat povodně
Nová aktualizace Google Chrome přináší 40 bezpečnostních oprav

Česká pobočka společnosti Google bude podle její výkonné ředitelky Taťána le Moigne českým médiím platit za zprávy.

Úvodní spolupráci rozběhne Google s pěti vydavateli, mezi nimiž jsou Echo Media, Economia, Forum 24, Internet Info a N Media. Z největších hráčů chybí CNC, Mafra či Seznam.

Google v Česku startuje svou novou službu, jež je součástí globální miliardové iniciativy na podporu lokálních vydavatelů. Znamená to, že vybraným zpravodajským médiím v Česku začne technologický gigant platit za to, že bude zobrazovat jejich zprávy. Většinu detailů si však Google nechává pro sebe.

„Google bude platit vydavatelům za tvorbu a redakční výběr obsahu a zároveň nabídne uživatelům zcela novou zkušenost včetně možnosti přístupu k vybranému placenému obsahu. Nová služba Google News Showcase je podpořena globální investicí ve výši jedné miliardy dolarů, kterou budeme čerpat v následujících třech letech,“ uvedla šéfka tuzemské pobočky Googlu Taťána le Moigne.

V České republice se jako v první zemi ve střední a východní Evropě spouští právě zmíněná služba Google News Showcase, kterou firma překládá jako Výběr zpráv Google. Jedná se o produktový a licenční program pro zprávy, v rámci něhož už Google uzavřel globálně partnerské smlouvy s více než 600 zpravodajskými tituly.

V rámci nové iniciativy bude Google ukazovat v novém formátu zprávy z vybraných médií ve svých produktech, jako jsou Zprávy Google či kanál Discover v operačním systému Android, případně v příslušné iOS aplikaci. Vydavatelé budou mít v těchto službách nové možnosti zobrazení svých zpráv a zároveň jim za ně bude Google platit – a pokud budou za paywallem, čtenářům je odemkne.
Pětice českých vydavatelů na startu.

Zdroj: Czechcrunch.cz

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0