HP v Česku staví nový výrobní závod na superpočítače

DomůHardware

HP v Česku staví nový výrobní závod na superpočítače

Hewlett - Packard Enterprise v Česku staví nový výrobní závod na superpočítače.

HP Instant Ink automaticky doplní toner v tiskárně, když chybí
HP od února spouští cashback akci na vybrané typy tiskáren
„ZIP“ soubory před dokumenty Office jako nejčastější typ škodlivého souboru
HP uvádí novinky v oblasti 3D tisku polymerů i kovů

Společnost Hewlett Packard Enterprise pokračuje ve významných investicích v Evropě vybudováním výrobního závodu na vysoce výkonné výpočetní systémy (HPC) a systémy pro podporu umělé inteligence (AI).

Firma závod staví s cílem urychlit dodávky zákazníkům a posílit dodavatelský ekosystém v regionu. V novém závodě se budou vyrábět špičkové systémy HPE připravené na míru potřeb zákazníků. Pomáhat budou s pokrokem ve vědeckém výzkumu, rozvojem nasazení metod AI a ML (strojového učení) a posílením inovací.

Specializovaný HPC výrobní závod, který je součástí čtyř globálních lokalit, kde společnost HPE vyrábí HPC systémy, se bude nacházet v Kutné Hoře – vedle stávajícího evropského závodu HPE na výrobu standardních serverů a řešení pro ukládání dat. Výroba v novém závodě bude zahájena ve třetím kvartále 2022.

„Budováním superpočítačů nové generace získají evropské organizace silný základ pro urychlení vědeckých objevů využitím příležitostí plynoucích z exponenciálního růstu dat, posílení digitální suverenity a inovačního potenciálu a přispějí tak k navyšování ekonomických hodnot,“ řekl Justin Hotard, výkonný viceprezident a generální ředitel HPC & AI společnosti HPE. „S novým výrobním závodem v Kutné Hoře jsme odhodlání Evropu v tomto úsilí podporovat. Jde o další významnou investici mezi našimi iniciativami v oblasti výzkumu a vývoje, které jsme v Evropě uskutečnili. Kutná Hora se tak stává místem, ve kterém budou vznikat přední nejmodernější superpočítačové a AI systémy.“

HPE v případě HPC disponuje silnými základy 

Již nyní má společnost HPE v Evropě vybudovanou rozsáhlou instalovanou bázi v HPC a AI, která se zaměřuje na podporu národních iniciativ s cílem poskytnout zdroje pro komplexní vědecké výzkumy, které jsou rozhodující pro řešení náročných globálních výzev, jako je předpovídání a příprava na extrémní počasí, diagnostika a léčba nemocí a zlepšení potravinové bezpečnosti a udržitelnosti. Získání přístupu k technologiím nové generace, které přinesou další neocenitelné poznatky a schopnosti pro inovace v oblasti umělé inteligence, je pro Evropu ve snaze o dosažení digitální suverenity přitom zásadní.

 

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 1