Hrozba: Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic.

DomůByznysKyberbezpečnost

Hrozba: Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic.

Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic. Hackeři cílí na menší špitály, mají slabší zabezpečení. Hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací.

Škodlivá rozšíření pro prohlížeče se maskovala za webovou analytiku
Cisco: 60 % firem nebylo v pandemii připraveno na ochranu soukromí
NÚKIB varuje před softwarem, který hacknul ministerstva v USA. Vyvíjí se i v Brně
Roste počet podvodů se streamovacími službami typu Netflix
Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic. Hackeři cílí na menší špitály, mají slabší zabezpečení.

Hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací. Noční můra všech nemocnic, ve kterých se čím dál větší množství informací přenáší elektronicky.

Navzdory popsanému nebezpečí je realita ve zdravotnictví taková, že do do tzv. kritické informační infrastruktury státu, jež musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní standardy, nepatří například fakultní nemocnice s celkem více než 13 tisíci lůžky.

Praktika takových útoků může vypadat tak, že hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací. Je to noční můra všech nemocnic, ve kterých se čím dál větší množství informací přenáší elektronicky.

Z uváděných statistických dat již  zhruba třetina nemocničních zařízení někdy čelila útokům, které ohrožují i péči o pacienty.

Zdroj: Lidovky.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0