Hrozba: Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic.

DomůByznysKyberbezpečnost

Hrozba: Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic.

Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic. Hackeři cílí na menší špitály, mají slabší zabezpečení. Hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací.

Eset odhalil špionážní skupinu Gelsemium, cílila na vládní instituce v Asii
Kimovi hackeři útočí. Severní Koreji vydělávají peníze a straší ty, kteří se vůdci vysmívají
Podvodníci napodobující Českou poštu lákají na statisícové odměny
Roste počet podvodů se streamovacími službami typu Netflix
Stát příliš nehlídá IT systémy nemocnic. Hackeři cílí na menší špitály, mají slabší zabezpečení.

Hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací. Noční můra všech nemocnic, ve kterých se čím dál větší množství informací přenáší elektronicky.

Navzdory popsanému nebezpečí je realita ve zdravotnictví taková, že do do tzv. kritické informační infrastruktury státu, jež musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní standardy, nepatří například fakultní nemocnice s celkem více než 13 tisíci lůžky.

Praktika takových útoků může vypadat tak, že hackeři zablokují soubory s daty o zdravotním stavu pacientů a následně požadují výkupné za uvolnění těchto citlivých informací. Je to noční můra všech nemocnic, ve kterých se čím dál větší množství informací přenáší elektronicky.

Z uváděných statistických dat již  zhruba třetina nemocničních zařízení někdy čelila útokům, které ohrožují i péči o pacienty.

Zdroj: Lidovky.cz

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0