KKCG investuje skrz svůj fond do izraelského startupu Cognni

DomůByznys

KKCG investuje skrz svůj fond do izraelského startupu Cognni

Fond Sringtide Ventures ze skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka investuje do izraelského startupu Cognni.

Meta vyvíjí nový, výkonnější systém umělé inteligence
S ChatGPT stroje přestaly data jen analyzovat, ale tvoří nová
Umělá inteligence chrání před kyber hrozbami desetinu firem, 56 {94956223523e30c8113a3a8d6a5ce4812a2cbdf57d9d14e19ce953758f5ce762} ji zvažuje zavést
Poptávka po vývojářích trvá: 5x stoupla poptávka po no-code pozicích a o 70 procent v AI

Investici do izraelské společnosti Cognni zaměřené na využívání umělé inteligence ve středních a velkých  firmách oznamuje fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG, která patří jednomu z nejvýznamnějších českých podnikatelů Karlu Komárkovi. 

Fond Springtide Ventures dlouhodobě směřuje velkou většinu svých investic do Izraele, kde se primárně zaměřuje na pokročilejší startupy, které již mají produkt, market fit a zákazníky. Cílí na B-Round investiční kola, a většinou investuje částky mezi třemi až deseti miliony dolarů do podpory expanze prodejů. V těchto intencích je i jeho další nákup: Springtide Venture tentokrát investoval 3 miliony dolarů  formou SAFE (Simple Agreement for Future Equity) do společnosti Cognni. Počítá se s tím, že investice bude pokračovat a v roce 2022 by fond měl držet zhruba pětiprocentní podíl v Cognni. „Tuto investici považujeme za velmi perspektivní. Produkty, jež Cognni vyvíjí, jsou zaměřené na řízení a ochranu firemních dokumentů. To je něco, bez čeho se firmy v budoucnu neobejdou. Zároveň si velmi cením toho, že se nám daří pokračovat ve spolupráci s izraelskou startupovou scénou, kde jsme si za několik let vybudovali skvělé vztahy. Stále se nám potvrzuje, že nápady, které mají globální potenciál, se rodí velmi často právě tady,“ řekl Karel Tušek, technologický ředitel Springtide.

Společnost Cognni vznikla v roce 2019 a dnes působí v Tel Avivu. Cognni je průkopníkem v oblasti  informačníinteligence, konkrétně dodávky kritických informačních aktiv středním a větším firmám, které je zbaví nutnosti trávit stovky hodin měsíčně klasifikací. Tím, že firmy udržují aktuální a detailní přehled o svých datech, minimalizují riziko, že tato data budou zneužita (např.insidery), nastavují vyšší úroveň informační bezpečnosti a zabraňují škodám, které mohou způsobit kybernetické útoky. Cognni je členem prestižní asociace Microsoft Inteligent Security Association. Díky tomu jsou totiž řešení společnosti Cognni nabízena v obchodní síti Microsoftu.

Jsme nadšeni, že se můžeme připojit do rodiny fondu Springtide Ventures a jeho investice odráží důvěru v naše unikátní řešení, jež umožňuje firmám mít perfektní přehled o jejich kritických informacích a dokumentech. Doposud totiž byla ochrana dat zaměřena jen na regulovaná data, což ale znamená jen pomyslnou špičku ledovce, pokud se díváme na informační zdroje, které v každé společnosti jsou a měla by být chráněna,“ uvedl Guy Eisdorfer, generální ředitel společnosti Cognni.

Springtide Ventures pokračuje v Izraeli ve své strategii, která je zaměřena na společnosti vyvíjející SaaS produkty pro B2B z oblasti CyberSecurity a Cloud Infrastructure Management & Operations. „To dobře funguje i z hlediska synergií s ARICOMA Group, která je velkou IT divizí skupiny KKCG. Rozšiřujeme ale svůj záběr například i na oblast blockchainu,“ dodává Tušek. Podle něj je klíčová spolupráce s lokálními Izraelskými VCs, inkubátory a accelerátory (zejména při univerzitách v Tel Avivu a Jeruzalémě), což je možné především díky přítomnosti spolupracovníků fondu přímo v Izraeli. Právě na základě dobrých znalostí trhu, chce Springtide Ventures rozšiřovat své investice také do „early stage“ příležitostí (Seed, A round), kde jde o částky do výše milionu dolarů a které vytváří prostor pro investice v pozdějších fázích.

Ekosystém, který vznikl kolem izraelské inovační scény, vytváří jedinečné prostředí, ve kterém doslova vzkvétají  nové podnikatelské projekty. Izrael patří mezi špičku globálních technologických regionů a se svou statistikou téměř dvou Unicorn společností (tedy s hodnotou více než miliarda amerických dolarů) na milion obyvatel je daleko před Spojenými státy, Evropou nebo Čínou. Ne nadarmo se Izraeli přezdívá „Start-up Nation“, tedy národ startupů.

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 3