Lenovo hlásí zdvojnásobení tržeb na 650 milionů USD. Investuje do výzkumu

DomůByznys

Lenovo hlásí zdvojnásobení tržeb na 650 milionů USD. Investuje do výzkumu

Lenovo zdvojnásobilo příjmy na 650 milionů USD, což představuje nárůst o 96 %.

eMan v obratu přesáhl 175 milionů korun, akcie vzrostly o třetinu
MALL Group šla v roce 2020 do zisku, obrat činil 21 miliard
STRV vloni vyrostlo o 18 % s obratem přes 400 milionů Kč
Lenovo zvýšilo zisk o 53 % na rekordních 8,5 miliardy korun

Skupina Lenovo oznámila rekordní fiskální výsledky za první čtvrtletí. Zrychlená digitalizace, inteligentní transformace a inovace v zařízeních, infrastruktura a aplikace po celém světě i nadále podporují dlouhodobé a udržitelné zvyšování zisků skupiny.

Využití těchto příležitostí a úspěch společnosti Lenovo přinesl významné meziroční zlepšení ziskovosti. Příjmy před zdaněním se téměř zdvojnásobily na 650 milionů USD (nárůst o 96 %), čistý zisk se také více než zdvojnásobil (až 119 %). Marže čistého příjmu zároveň dosáhla 2,8 %, což je nejvyšší hodnota dosažena za poslední roky. Příjmy skupiny v prvním čtvrtletí pokračovaly v rychlém růstu na 16,9 miliardy USD, což meziročně o 27 % více.

Z dlouhodobého hlediska vidí Lenovo příležitosti pro udržitelný růst a zlepšování ziskovosti napříč svým podnikáním v oblastech, jako vertikální řešení, infrastruktura, prémiové počítače a mobilní zařízení, jako jsou tablety, smartphony, vestavěné počítače a další chytrá zařízení. Inovace navíc budou i nadále pomáhat pohánět ziskový a udržitelný růst. Lenovo v prvním čtvrtletí zvýšilo náklady na výzkum a vývoj v prvním čtvrtletí meziročně o 40 % a bude se i v příštích třech letech nadále zaměřovat na inovace a zdvojnásobení svých investic do R&D.

Toto čtvrtletí je poprvé, kdy společnost vykazuje výsledky v rámci nové obchodní struktury Solutions and Services Group (SSG), Infrastructure Solutions Group (ISG) a Intelligent Devices Group (IDG), která byla oznámena na začátku letošního roku.

„Zrychlená digitální a inteligentní transformace vytvořila na globálním trhu významné příležitosti. Lenovo tyto možnosti úspěšně využívá, protože se transformujeme ze společnosti vyrábějící zařízení na poskytovatele služeb a řešení. Důkazem jsou naše výsledky – jen v tomto čtvrtletí jsme meziročně zdvojnásobili ziskovost, zatímco marže čistého zisku dosáhla nejvyšší hodnoty za poslední roky,“ uvedl Yuanqing Yang, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo. „Do budoucna budeme pokračovat v navyšování investic do výzkumu a vývoje s cílem zdvojnásobit je v příštích třech letech. Budeme dále zlepšovat náš provoz a chceme nadále dostávat našemu závazku v oblasti zelených inovací, abychom dosáhli dlouhodobě udržitelného zvyšování ziskovosti.“

KOMENTÁŘE

WORDPRESS: 0
DISKUZE 0